Erotogénne zóny: Neprehliadajte ich a naučte sa, kde sa nachádzajú

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/fizkes

Ich dráždenie spôsobuje nárast sexuálneho vzrušenia.

Erotogénne zóny sú miesta na tele, ktorých dráždenie spôsobuje nárast sexuálneho vzrušenia. Tieto oblasti obsahujú vyššiu nervovú koncentráciu, sú v podstate po celom tele a každý reaguje na niektoré z nich intenzívnejšie ako na iné. Pri ich stimulovaní primárne vôbec nejde o sex, ale je pravda, že správne dotyky dokážu posunúť sex na vyšší level.

Práve preto by sa na tieto miesta nemalo zabúdať. A to patrí obojstranne. Erotogénne zóny sú niečo ako skrytý poklad, ktorý by ste sa mali snažiť nájsť. Áno, nejde len o oblasť pohlavných orgánov. Okrem nich sú najznámejšie prsia, konkrétne bradavky, pery, ušné lalôčiky a krk. Niekomu môže stačiť v tejto oblasti jemný dotyk, iný potrebuje dlhšie maznanie a dráždenie. Ich stimuláciu má u partnera však zvládnutú asi každý. Pozrime sa preto na tie menej známe.

Prečítajte si aj: Nie všetko už viete. Objavovanie v otázkach intimity prichádza v každom veku

Zadok

Aj keď sa môže zdať, že je zadok len „kopa“ mäsa, v skutočnosti ide o veľmi citlivú oblasť tela. Nachádza sa tam veľa nervových centier, vďaka ktorým jeho láskanie, maznanie a masírovanie môže priviesť partnera do vytrženia. A to nielen u žien. Aj muži intenzívne reagujú na svoje pozadie. V prípade, že ste otvorení experimentovaniu, vyskúšajte aj jemný výprask či maznanie s konečníkom, práve ten je ešte citlivejší. Nemusíte doň pritom nič strkať, stačí jemná stimulácia jedným prstom jeho okolia.

Zápästie

Obráťte jednu ruku a začnite si jemne prechádzať prstami po zápästí. Tak jemne ako vánok. Po chvíli vymeňte prsty za nechty a pokračujte v tomto jemnom škrabkaní. Jemné šteklenie, chvenie a vzrušenie pravdepodobne zalialo väčšinu z vás. A predstavte si, že to robíte vášmu partnerovi. Zápästie patrí medzi najcitlivejšie miesta na ľudskom tele. V prípade, že chcete experimentovať, môžete ich aj lízať a jemne sať, uvidíte, ako partner zareaguje.

Nohy a prsty

Nohy sú veľmi populárna erotogénna zóna. Problém však spôsobuje ich šteklivosť. V týchto miestach preto prejdite z jemného dotyku na intenzívnejší. Citlivo pritom nereagujete len na samotnú nohu, ale aj prsty a medzery medzi nimi. Práve to sú pritom veľmi vnímavú oblasti. Pokojne zvoľte masáž nôh ako predohru a uvidíte, že to bude stáť za to.

Zdroj: shutterstoc.com/Tero Vesalainen

Podpazušie

Voči podpazušiu majú ľudia veľa predsudkov. Áno, človek sa potí, ale v prípade, že sa rozhodnete pre sex hneď po sprche, nie je dôvod na strach. Práve podpazušie je totiž veľmi intenzívne miesto na tele, na ktorom už jemné dotyky prstov či pomalé krúženie môžu vzrušiť a prebudiť sexuálnu túžbu. Opäť raz, nebojte sa experimentovať a zapojte aj kocky ľadu, horúci vosk či jemné pierko.

Hlava

S pocitom vzrušenia si ľudia najčastejšie spájajú oblasť šije a uši. Aj pokožka hlavy je pritom veľmi jemná a môžete ju dráždiť pomocou prstovej masáže aj výživových olejov. Striedajte tlak aj tempo, pokojne sem-tam partnerku za vlasy aj poťahajte, nebojte sa toho. Pomôcť môže aj vibračná kefa na vlasy, radí portál bety.cz.

Prečítajte si aj: Máte problém s dosiahnutím vyvrcholenia? Tipy ako podporiť orgazmus

Vnútorná strana stehna a podbrušie

Tieto dve oblasti sú extrémne citlivé hlavne na ženskom tele. Zaviažte partnerke oči a začnite jej jemne prechádzať po oblasti medzi pupkom a panvou a pomaly prechádzajte k vnútornej strane stehien. Uvidíte, že bude vo vytržení a sama bude k vám vypínať miesta, na ktorých bude chcieť cítiť vaše dotyky. Tie neskôr vystriedajte za bozky.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti