Tisíce nakazených denne ľudí od cestovania na Dušičky neodradilo. Vlaky sú takmer plné

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Epidemiológovia nezaviedli sprísnené opatrenia, spoliehajú sa na zodpovednosť ľudí.

Viac ako 4 000 novonakazených denne ľudí neodradilo od cestovania na Dušičky. Jeden spoj je úplne vypredaný, ostatné sú takmer plné.

Každý rok na sviatky prepravia štátne železnice približne 1,5 milióna ľudí. Inak to nebude ani tento rok. Posilňovacie spoje pridávali na piatok (29. 10.) cestou na východ a v pondelok (1. 11.) zase v smere do Bratislavy.

Piatok pred Dušičkami to na bratislavskej hlavnej železničnej stanici ešte stále nevyzeralo ako po minulé roky pred pandémiou. No je vidieť, že ľudia cestujú a chcú byt na sviatky s rodinami.

Ľudí, zdá sa, zhoršujúca sa situácia neodradila. Rýchlik, ktorý spája Ukrajinu so Slovenskom, je už vypredaný úplne. Ostatné sú zaplnené na 70 až 80 percent, čo je viac ako vlani.

Zdroj: TV Markíza

„Prepravili sme zhruba o 73 percent cestujúcich menej v roku 2020 ako v roku 2019. Tento rok je o niečo lepší. Ľudia cestujú viac, ale stále sú tam výrazné prepady oproti roku 2019,“ povedal nám hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Podobne je to aj u najväčšieho autobusového prepravcu. Vlani zaznamenali pokles cestujúcich o 40 percent, tento rok je to už len o 10 až 15 percent. Hovorca Slovak Lines Štefan Bako nám potvrdil, že počas týchto sviatkov predpokladajú štvrtinový nárast, ale spoje neplánujú pridávať.

Epidemiológovia tento rok sprísnené opatrenia nezaviedli, spoliehajú sa na zodpovednosť ľudí. Okrem zvýšenej dezinfekcie a povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest výraznejšie obmedzenia nezaviedli ani prepravcovia.

Viac sa dozviete v reportáži Miroslavy Ondrejčíkovej.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dušičky

Dôležité udalosti