NAKA nechcela sledovať Roberta Fica, v hľadáčiku mala úplne iného muža

Podozrenia z pytliactva sa údajne týkali blízkeho priateľa Norberta Bödöra.

Prečo policajti monitorovali poľovnícku chatu? Hoci je Robert Fico presvedčený, že chceli sledovať jeho, v hľadáčiku mala mať NAKA úplne iného muža. Podozrenia z pytliactva sa údajne týkalo blízkeho priateľa Norberta Bödöra.

Keď sa prevalilo, že kameru na poľovnícku chatu v Čifároch inštalovali pre podozrenia z pytliactva, pre mnohých to znelo až neuveriteľne. Podľa Borisla Kollára to bola „čistá zástierka“, podľa Juraja Šeligu to „vyvoláva otázky.“

Neskôr sme zistili, že podozrenie o nelegálne zabitej zveri vyšetruje nie miestna či environmentálna polícia, ale rovno NAKA. „Je neuveriteľné, čoho je schopná mafia vyšetrovateľov NAKA okolo pána Čurillu a špeciálneho prokurátora pán Lipšica. Najskôr ma dali sledovať a potom pod zámienkou boja proti pytliactvu nainštalovali do súkromného priestoru kamery a mikrofóny,“ vyhlásil Robert Fico.

Pytliactvo na poľovníckej chate však nevyšetruje Ján Čurilla a ani žiadni z jeho bratislavských kolegov, ale brat šéfa tímu Kuciak Petra Juhása - Martin. No a v hľadáčiku mal vraj iného muža. Pascu nastražil údajne na zápasníka Matúša Mečára, ktorý má dlhé roky blízko k Bödörovcom.

Zdroj: KR PZ Nitra

Z pytliactva ho zatiaľ neobvinili. So športovcom sme sa chceli rozprávať. Telefón nedvíhal a na správu nereagoval. Matúš Mečár nebol v hľadáčiku policajtov prvýkrát.

Riešili ho aj v minulosti. Pred tromi rokmi zrazil ženu na priechode pre chodcov. Dostal podmienku a osemročný zákaz šoférovať. „Celé ma to mrzí,“ povedal v novembri 2019 pre TV Markíza.

Mnohých prekvapuje, prečo pytliactvo vyšetruje elitný útvar. Podľa bývalého dlhoročného funkcionára NAKA je bežné, ak si prípad záujmových osôb vezmú pod seba.

„Spomínam si z minulosti prípady, že keď sme vyšetrovali zločineckú skupinu sýkorovcov, jeden z jej členov rozbil bejzbalkou auto, jednalo sa tam o poškodzovanie cudzej veci – prvoodstavcové trestné činy vzhľadom na to, že išlo o záujmovú osobu, tak tieto trestné činy sme vyšetrovali,“ povedal nám exfunkcionár Peter Chudý.

Aby pytliactvo v tomto prípade mohla NAKA riešiť, musel to schváliť policajný prezident. V tom čase ešte Peter Kovařík. Tento prípad vyšetrujú od januára.

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nahrávky

Dôležité udalosti