K údajnej intervencii R. Fica v NBÚ zasadne mimoriadny výbor

Henrich a Nikol pod perinou
Zdroj: TASR

Podozrenia, že Fico mal zabezpečovať svojej priateľke v NBÚ ponechanie bezpečnostnej previerky, majú vyplývať z medializovaných videí z poľovníckej chaty.

K údajnej intervencii opozičného lídra a expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) v Národnom bezpečnostnom úrade (NBÚ) vo veci bezpečnostnej previerky jeho priateľky mimoriadne zasadne na budúci týždeň Osobitný kontrolný výbor Národnej rady SR na kontrolu činnosti NBÚ. Potvrdil to predseda výboru Martin Beluský (ĽSNS).

Prečítajte si aj: Polícia sa zaoberá krádežou, ktorú Fico nenahlásil

"Už som v tej veci komunikoval s riaditeľom NBÚ pánom Konečným a dohodli sme sa, že budúci týždeň urobíme mimoriadne zasadnutie výboru," uviedol Beluský s tým, že na presnom termíne rokovania sa ešte musí dohodnúť s podpredsedami výboru.

Mimoriadne zasadnutie pre údajnú Ficovu intervenciu v NBÚ žiada aj podpredseda parlamentu a člen výboru Milan Laurenčík (SaS). "Považujem za neprijateľné, ak sa niečo takéto deje, a aj za absolútne zlyhanie NBÚ, ak sa to potvrdí," skonštatoval na sociálnej sieti.

Podozrenia o tom, že mal Fico zabezpečovať svojej priateľke v NBÚ ponechanie bezpečnostnej previerky, majú vyplývať z medializovaných videí z poľovníckej chaty.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme NBÚ

Dôležité udalosti