Z Bratislavy do Košíc: Porovnali sme novú diaľnicu v Maďarsku a slovenské cesty

Čas dvoch trás z Bratislavy do Košíc.
Zdroj: TV Markíza

Na diaľnici cez Maďarsko sprejazdnili posledný chýbajúci úsek tento týždeň.

V dušičkovom období mnohí z nás smerujú zo západu na východ a naopak. Od tohto týždňa sa dá z Bratislavy do Košíc prejsť čisto po diaľnici – cez Maďarsko, kde sprejazdnili posledný chýbajúci úsek. Roman Ruttkay s kameramanom Ivanom Prochácom ju teda vyskúšali a späť sa vydali po slovenských cestách.

Hraničný priechod prešli bez problémov. Kontroly neboli žiadne. Prvých dvadsať minút sa po diaľnici presúvali viac menej kamióny. Premávka sa začala zhusťovať pár kilometrov pred Budapešťou. Možnosti na odpočinok mali dostatok. Buď na odpočívadlách alebo na čerpacích staniciach.

Po 160 kilometroch, pred obchvatom Budapešti, prišiel čas na prestávku. Na obchvat sa Roman s Ivanom napojili hladko. Stále dodržiavali predpísanú rýchlosť a asi dvakrát zaregistrovali policajné hliadky.

Možností kochať sa scenériou, ak idete po diaľnici, veľa nemáte. Výhodou je najmä to, že idete po dobrej ceste a menej prehadzujete rýchlosti. Ušetríte tak na spotrebe. Posledný úsek diaľnice, ktorou Maďari spojili Bratislavu a Košice, sme prešli za necelú hodinu. Cesty boli prázdne, Slovákov sme tu nestretli.

Cesta s prestávkami cez Maďarsko nám trvala štyri hodiny a 45 minút.

Naspäť po slovenských cestách

Z Košíc do Bratislavy sa naša posádka vrítila po slovenských cestách cez Zvolen. Kým sa dostali z centra, trvalo to necelých desať minút. Trocha sa obávali horského priechodu Soroška, ale žiaden kamión ich nezdržal.

Cesta z Košíc do Bratislavy po tejto trase im trvala rovných päť hodín. Otestovali, že po diaľnici cez Maďarsko ušetríte čas. Napriek tomu, že je asi o 60 kilometrov dlhšia.

Pozrite si celú reportáž z ciest z Bratislavy do Košíc a naspäť:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti