Epidemiologická situácia sa zhoršuje, napriek tomu do škôl chodí 92 percent žiakov

Tomáš sa vyjadril k svadbe: Bude zo Sisy pani Oravcová?
Zdroj: TASR

Dištančným spôsobom sa vzdeláva necelých osem percent školákov.

Aktuálne sa v školách prezenčne vzdeláva 92 percent žiakov, dištančným spôsobom necelých osem percent školákov. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) a upozornil na fakt, že hoci sa epidemiologická situácia zhoršuje, v školstve sa darí držať vysoké číslo prezenčného vzdelávania.

„Oproti minulému týždňu je dokonca o niečo vyššie, v predchádzajúcom týždni sa prezenčne vzdelávalo 90 percent žiakov,“ pripomenul. Z ôsmich percent dištančne vzdelávajúcich sa 6,4 percenta vzdeláva online, zvyšok prostredníctvom pracovných listov či telefonicky. Dáta poskytlo 83 percent škôl.

Gröhling uviedol, že v predchádzajúcom týždni vykonali v školách vyše 297.000 antigénových samotestov, pri ktorých sa zistila pozitivita na úrovni 1,2 percenta. „Momentálne máme na ochorenie COVID-19 pozitívnych 1,9 percenta zamestnancov, v prípade školákov evidujeme 0,9 percenta pozitívnych z celkového počtu,“ dodal.

Minister vyjadril tiež potešenie nad vysokou zaočkovanosťou zamestnancov škôl. „V Dunajskej Strede je zaočkovaných 79 percent, v Bratislave 75, v Šali a Prešove 74, v Ružomberku 72 percent zamestnancov škôl," dodal. "Aj toto nám pomáha udržať školy v prevádzke,“ upozornil.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyučovanie

Dôležité udalosti