Dva silové rezorty idú prepúšťať stovky ľudí, nie sú to iba profesionáli

Pápež František.
Zdroj: TASR

Ľudia sa o tom, že končia, dozvedajú v týchto dňoch.

Rezorty obrany a vnútra ohlásili hromadné prepúšťanie a o prácu majú prísť stovky štátnych zamestnancov.

Ako informuje Denník N ministerstvo obrany, kde pracuje asi 20-tisíc ľudí, z nich asi tretina sú civilní zamestnanci, už ohlásilo hromadné prepúšťanie aj na úrade práce. Práve prepúšťanie by malo postihnúť práve občianskych zamestnancov a podľa portálu o prácu má prísť asi 707 ľudí. Vraj ich presunú k ozbrojeným silám.

O prácu neprídu len ľudia zo štábov, uvažuje sa aj o prepustení zamestnancov napr. z výcvikového centra na Lešti, z Dukly Banská Bystrica, či Vojenského historického ústavu. Zamestnanci by mali dostať odstupné.

Pokiaľ ide o ministerstvo vnútra, to konkrétne počty prepustených zamestnancov nepovedalo. Prepúšťanie však potvrdilo. „Vzhľadom na plánované osobné výdavky na rok 2022 sa personálnemu zníženiu nevyhne ani ministerstvo vnútra a jemu podriadené okresné úrady. Vzhľadom na fakt, že rokovania s ministerstvom financií v súčasnosti pokračujú, nie je možné konkretizovať ďalšie kroky,“ napísal v stanovisku pre portál ministerstvo vnútra.

Pod toto ministerstvo patria napríklad aj štátne archívy, okresné úrady či horská záchranná služba.

Ministerstvo vnútra stále rokuje s rezortom financií o peniazoch na budúci rok, v armáde je už viac-menej o počtoch prepustených rozhodnuté a zamestnanci sa v týchto dňoch dozvedajú, že končia.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nezamestnanosť

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.