Domáce

Čaká nás krásny slnečný víkend, ochladí sa až v nedeľu

shutterstock_149970311.jpg

Dnešné ráno bolo naozaj chladné. Počas dňa sa postupne vzduch oteplil a vonku je skutočne príjemne.

Zajtra nás čaká v Markíze veľký deň a našou úlohou bolo vybaviť čo najlepšie počasie. Prípravy pred našou televíziou už vrcholia a aj napriek tomu, že sme sa snažili, tak nám snáď všetci odpustia, ak sa miestami predsa len vytvorí sem - tam nejaká prehánka. Atmosféra bude úžasná, a ani počasie ju nepokazí.


Prázdninových dní nebezpečne ubúda a pred nami je predposledný augustový víkend. Uplynulý týždeň nám nepriniesol žiadne tropické 30-tky a vyzerá to tak, že sa ich už do konca prázdnin nedočkáme.

Družica

Po prechode studeného frontu, ktorý včera večer opúšťal naše hranice a narobil poriadne škody napríklad aj na Balkáne, sa k nám začal od západu rozširovať výbežok tlakovej výše, ktorá sa dnes presúvala cez strednú Európu na východ. Postupne až nad Ukrajinu a odtiaľ ovplyvňovala počasie aj u nás.

Zrážky

Zajtra nás bude čiastočne ovplyvňovať oblačnosť, ktorá k nám bude zasahovať od juhu až juhozápadu. Zrážky sa očakávajú častejšie ako dnes, ale aj naďalej budú len vo forme prehánok, prípadne lokálnych búrok. Iná situácia už bude v noci zo soboty na nedeľu a aj v nedeľu cez deň, kedy očakávame prechod ďalšieho studeného frontu, ktorý sa momentálne nachádza nad západnou Európou. Ten prinesie väčšie množstvo prehánok a aj búrok.

Teploty

Čo sa týka teplôt, dnes začal po zadnej strane spomínanej tlakovej výše prúdiť od juhozápadu aj na Slovensko teplý vzduch a tak to bude aj zajtra, kedy sa Slovensko bude nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov. Teplo si nebudeme užívať dlho, pretože už v nedeľu sa opäť prechodne ochladí.

Vietor

No a ešte sa pozrime na vietor: Ten dnes fúkal iba slabo a aj zajtra bude jeho smer skôr premenlivý, rýchlosť bude dosahovať maximálne do 15 km/hod. Samozrejme ak sa vysyktne búrka, tak treba rátať aj so silnejším vetrom.

Doprava

Pred nami je víkend, takže na cestách by mal byť pokoj. Netýka sa to však smeru do Záhorskej Bystrice, kde rátajte už od rána s rozsiahlymi kolónami, keďže máme v Markíze Deň otvorených dverí.

Noc

V noci bude prevažne jasno, prípadne iba malá oblačnosť. V ranných hodinách sa môže od juhozápadu oblačnosť zväčšiť a nie je vylúčené, že sa vyskytnú aj zrážky. Teplota do rána poklesne na 12 až 6 stupňov.

Západné Slovensko

Čo sa týka celého západu, z premenlivej oblačnosti môže miestami spŕchnuť, v Karpatskej oblasti nie je vylúčená ani ojedinelá búrka. Teplota vysúpi na 21 až 24 stupňov.

Stredné Slovensko

Na severe stredného Slovenska sa oteplí na 17 až 20, v južných oblastiach až do 24 stupňov. Počasie tu bude prevažne oblačné a tiež treba rátať s výskytom prehánok, či ojedinelých búrok.

Východné Slovensko

Na východe nášho územia bude zajtra viac oblačnosti ako dnes, to znamená, že má byť skôr oblačné počasie, ale prehánok, alebo ojedinelých búrok tu bude menej ako na ostatnom území. Teplota sa popoludní vyšplhá maximálne na 18 až 24 stupňov. Na celom území bude fúkať iba slabý vietor.

Hory

V horských oblastiach bude zajtra premenlivo oblačné počasie a tiež sa budú najmä popoludní tvoriť prehánky, prípadne aj lokálne búrky. V nadm. výške 1500 metrov bude okolo 12 až 13 stupňov.

Predpoveď počasia do stredy

V nedeľu nás čaká prechod frontu, ale to skôr v nočných hodinách. Každopádne oblačnosti bude dosť a tiež aj dažďa, prehánok, či ojedinelých búrok. Počas dňa sa postupne začne počasie zlepšovať. Ochladí sa na 14 až 21 stupňov.

V pondelok bude nad našimi hlavami prevládať zväčša slnečné počasie, ale teploty nebudú vôbec pripomínať leto, vystúpia na 16 až 22 stupňov a podobne bude aj v utorok, kedy sa už lokálne môžu vytvárať prehánky.

V stredu nás čaká prechod ďalšieho studeného frontu, ktorý prinesie opäť dážď, prehánky, alebo aj búrky. Teplota vystúpi na 16 až 23 stupňov. No a žiadne výrazné oteplenie nás nečaká ani v ďalších dňoch.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti