Prokuratúra im pripisuje plejádu trestných činov. Údajný bos takáčovcov Kudlička sa obhajoval na súde

Ľubomír Kudlička.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Údajne ide o poslednú zločineckú skupinu z divokých 90. rokov.

Šéfoval som firme a nie mafii. Takto sa v stredu (3. 11.) obhajoval na súde Ľubomír Kudlička, ktorý podľa obžaloby stál na čele mafiánskeho gangu takáčovcov.

Údajne ide o poslednú zločineckú skupinu z divokých 90. rokov, ktorá sa postavila pred súd. Kudlička vinu odmieta a rovnako nevinní sa cítia byť aj jeho údajní kumpáni. Obžalobe čelí celkovo 17 ľudí.

Gangu takáčovcov pripisuje prokuratúra celú plejádu trestných činov, od založenia zločineckej skupiny, cez výpalníctvo až po vydieranie.

Všetci obžalovaní na minulom pojednávaní odmietli dohodu o vine a treste a teraz svorne ako jeden muž odmietli akúkoľvek vinu.

K členstvu v mafiánskom gangu sa priznal a úprimne to oľutoval iba jediný obžalovaný, ostatné obvinenia však odmietol.

Stredajším pojednávaním súd odštartoval maratón výsluchov. Ako prvý začal vypovedať údajný šéf gangu Kudlička, ktorý už sedí za mrežami.

Za objednávku vraždy dostal 25 rokov. To, že by stál na čele zločineckej skupiny a riadil ju, odmietol, tvrdil, že len prevzal SBS-ku po Jánovi Takáčovi, ktorého v roku 2003 zavraždili.

Ďalej vypovedal, že samotná polícia mu v minulosti oznámila, že sa ho niekto chystá zabiť, no ochranu mu neponúkli. Preto využil služby vlastnej firmy a chodil s ochrankou.

Na druhej strane však na súde priznal, že sa s mafiánmi z 90. rokov stretával. Vo svojej výpovedi zároveň spochybňoval kajúcnikov, ktorí proti skupine svedčia.

Tvrdí, že si tým len chcú vykúpiť slobodu a celú kauzu považuje za umelo vytvorenú. Pojednávanie bude pokračovať až do konca týždňa výpoveďami ďalších obžalovaných.

Viac v reportáži Reného Medzihradského.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ľubomír kudlička

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.