Odvolávanie M. Krajniaka pokračuje vo štvrtok, predkladatelia opustili sálu

Milan Krajniak.
Zdroj: TASR

Koalícia podľa Fica nemôže fungovať na princípe, že každý v tejto vláde je neodvolateľný.

Mimoriadna schôdza venovaná návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi práce Milanovi Krajniakovi (Sme rodina) bude pokračovať vo štvrtok (4. 11.) od 9.00 h.

Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico požiadal v rozprave všetkých predkladateľov návrhu, aby opustili sálu. Vyhlásil, že vyžadujú len úctu a rešpekt, ktorá sa im nedostáva. Schôdzu označil za „trápnu“.

Koalícia podľa Fica nemôže fungovať na princípe, že každý v tejto vláde je neodvolateľný. Tvrdí, že sa musia naučiť brať na seba zodpovednosť aj za cenu napätia v koalícii. „My sme tiež porobili všelijaké prešľapy, ale zaplatili sme za to politickú cenu,“ dodal.

Konštatoval, že nevidí dôvod takto večer pokračovať v schôdzi. Poukázal pritom na to, že v pléne bolo len zopár poslancov, nie je prítomný minister ani ktokoľvek, kto by ho prišiel podporiť. Kritizoval tiež neprítomnosť novinárov.

Poznamenal, že ako štandardná politická strana vyžadujú len úctu a rešpekt. „Keďže nám neviete tú úctu a rešpekt prejaviť, žiadam všetkých predkladateľov, aby opustili sálu národnej rady a budeme pokračovať zajtra v normálnom čase,“ vyhlásil Fico.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) preto následne prerušil schôdzu do štvrtka rána, kedy by mala mimoriadna schôdza pokračovať.

Mimoriadna 50. schôdza parlamentu sa začala v stredu podvečer. Vystúpili predkladatelia, ale aj minister práce.

Opoziční poslanci ministrovi vyčítajú najmä milióny eur z pandemickej pomoci, ktoré mal štát poslať schránkovým firmám.

Krajniak sa bráni tým, že konal do hodiny od zistenia, že existujú podozrivé platby, kontrola zároveň podľa neho fungovala.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Krajniak

Dôležité udalosti