VIDEO: Agresívni antirúškari si už trúfli aj na policajtov. Takto ich muži zákona spacifikovali

Polícia spacifikovala antirúškarov
Polícia spacifikovala antirúškarov Zdroj: Reprofoto Polícia/TVNOVINY.sk

Najprv sa policajti snažili protestujúcim pokojne dohovoriť, no situácia sa neskôr zvrtla.

V posledných týždňoch sa skupina antirúškarov sústreďuje v obchodoch a snažia sa nakupovať bez prekrytia dýchacích ciest. Navyše, sú agresívni a prichádzajú do konfliktu so zamestnancami, ale aj policajtmi. V Piešťanoch sa situácia vyhrotila až do takej miery, že agresorov museli muži zákona spacifikovať.

Najprv sa policajti snažili protestujúcim pokojne dohovoriť, no situácia sa neskôr zvrtla a vznikla poriadna mela. Pri zásahu sa zranil aj jeden policajt, ktorému tiekla krv z hlavy. TU nájdete video z potýčky .

„V situácii, kedy Slovensko čelí rekordnému nárastu infikovaných osôb a prudko stúpa počet hospitalizácií sa skupina ľudí, ktorých „nikto nebude obmedzovať“ rozhodla obsadiť priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť prekrytie horných dýchacích ciest,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

„Na videu je jasne viditeľné, že policajti sa protestujúcim najprv snažili slušne dohovoriť. Keď však nepomohli ani zákony a došlo aj k potýčke, polícia musela zakročiť,“ doplnila.

Uverejnil používateľ Jojo Hronkovič Štvrtok 4. novembra 2021

Na mieste si celý prípad prevzal vyšetrovateľ a začal trestné stíhanie pre prečiny útoku na verejného činiteľa a výtržníctva. Policajné hliadky zároveň obmedzili na osobnej slobode troch mužov z Nitrianskeho kraja, ktorí sú v súčasnosti umiestnení v CPZ. Nadriadený vyhodnotil, že služobný zákrok bol vykonaný v súlade so zákonom.

ANTIRÚŠKOVÝ NÁLET V PIEŠŤANSKOM OBCHODE MÁ DOHRU: PRÍPAD SI PREVZAL VYŠETROVATEĽ ➡ Čítajte aj...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky   Piatok 5. novembra 2021


BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti