Má 67 rokov a behá maratóny: Chcem žiť naplno a aktívne, tvrdí Alena Synková

Má 67 rokov a behá maratóny: Chcem žiť naplno a aktívne, tvrdí Alena Synková
Zdroj: Facebook - Alena Synková

Keď nejde behať, má výčitky, aj preto sa do behu presvedčí, aj keď sa jej nechce.

Existujú príbehy ľudí, ktoré ovplyvňujú okolie. Vedia ho inšpirovať a motivovať. A práve jedným z nich je príbeh Aleny Synkovej, dôchodkyne, ktorá úspešne zdoláva maratóny. „Ale iba mini-maratóny,“ napomína nás s úsmevom.

Alena nezasvätila svoj život behu a nepatrila k náruživým celoživotným bežkyniam, práve naopak. „Pred niekoľkými rokmi som začala plávať a keďže som trénovala s triatlonistami, ktorí aj behali a bicyklovali, postupne som sa naň dala aj ja,“ spomína.

Samozrejme, nič nejde v živote len tak samo. „Trénovať som začala pred štyrmi rokmi. Dostávala som sa do toho postupne. Približne dva roky som behávala sama, uplynulé dva roky behávam už s trénerom a spolubežkyňami,“ hovorí o svojej ceste k behu. Cieľ si nastavila na päť kilometrov a to úspešne. Jeden z mini-maratónov totiž aj vyhrala.

Zdroj: Facebook - Alena Synková

Avšak každý má slabé chvíle a nie vždy sa človeku chce. Aj preto si musíte vedieť povedať a zdôvodniť, prečo to robíte. „Chcem žiť aktívny život. Vďaka športu som spoznala veľa nových ľudí. Začala som sa zaujímať o bežeckú literatúru a články, obľúbila som si bežeckú módu a celkovo sa rada s ľuďmi rozprávam o športe,“ vraví Synková.

Keď nejde behať, má výčitky, aj preto sa do behu presvedčí, aj keď sa jej nechce. „Po tých rokoch ide už o rituál, cítim sa zle, keď nejdem behať. Tak sa vždy so sebou porozprávam a usúdim, že musím prekonať nevôľu a ísť. Napokon som rada a cítim sa lepšie,“ dodáva.

Inšpirujúcu bežkyňu vyspovedali naši moderátori v Teleráne. Rozhovor si môžete pozrieť tu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti