Domáce

Ďalší Slovák na Ukrajine má "za ušami". Trestne stíhaný bol až sedemkrát!

terorista slovák.png

V Bystrici má povesť zlodeja, autičkára a násilníka. Dva týždne už o ňom nikto nepočul.

Miroslav Roháč nie je jediný Slovák, ktorý bojuje na Ukrajine. Mužov z Banskej Bystrice je tam viac. Podľa našich informácií je na strane ruských separatistov aj 38-ročný Mário Reitman. Ruským pasom sa chváli aj na sociálnej sieti.
Nebol len násilník, problémy mal vraj aj s drogami. Väčšinu trestov z minulosti má však dnes už zahladených. 

Autičkár, zlodej a násilník. Takúto povesť má v Banskej Bystrici Mário Reitman. Približne pred dvomi týždňami sa zrazu vytratil. Jeho mama sa s nami dnes o odchode syna rozprávať nechcela. V minulosti bol až sedemkrát súdne trestaný. Trikrát nepodmienečne.

"V treťom prípade bol uznaný vinným z ublíženia na zdraví, za čo mu bol uložený trest odňatia slobody na 60 mesiacov," hovorí Nina Spurná, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

O Máriovi sa dnes náš redaktor Ján Bubeník rozprával s viacerými jeho známymi. Ani jeden nechcel hovoriť na kameru. Pre našu televíziu povedali, že sa mu na sídlisku Sásová, kde býva, ľudia radšej vyhýbajú.

"V súčasnosti sa na páchateľa v šiestich prípadoch hľadí, akoby odsúdený nebol ," objasňuje Spurná.

O Slovákoch sa v súvislosti s bojmi na Ukrajine začalo hovoriť v utorok. Ukrajinskí vojaci zajali muža so slovenským pasom. Podľa všetkého ide o Miroslava Roháča z Banskej Bystrice. Úrady túto informáciu však doteraz so 100% istotou nepotvrdili.

Pýtali se sa aj Miroslava Lajčáka, či môže tento prípad ohroziť povesti Slovenska v zahraničí. Túto domnienku však poprel.

Je veľmi pravdepodobné, že sa Roháč s Reitmanom osobne poznajú. Obidvaja bývajú v Banskej Bystrici blízko seba na tej istej ulici. Spolu s nimi by mali hájiť záujmy Ruska na Ukrajine aj ďalší dvaja Slováci so zbraňou v ruke.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti