Troch agresívnych antirúškarov z Piešťan už obvinili: Hrozí im dosť vysoký trest

Polícia spacifikovala antirúškarov
Polícia spacifikovala antirúškarov Zdroj: Reprofoto Polícia/TVNOVINY.sk

Podľa našich informácií by sa o ich osude malo rozhodnúť už v nedeľu.

Troch agresívnych antirúškarov, ktorých spacifikovali policajti v Piešťanoch, vyšetrovateľka obvinila z prečinu výtržníctva a z útoku na verejného činiteľa. Momentálne sa rozhoduje, či im navrhnú väzobné stíhanie alebo prebehne tzv. super rýchle konanie.

Mužom (31,32 a 40-ročný) z Nitrianskeho kraja teraz hrozí jeden, v najhoršom prípade až päť rokov za mrežami. Podľa našich informácií by sa o ich osude malo rozhodnúť už v nedeľu.


V posledných týždňoch sa skupina antirúškarov sústreďuje v obchodoch a snažia sa nakupovať bez prekrytia dýchacích ciest. Navyše, sú agresívni a prichádzajú do konfliktu so zamestnancami, ale aj policajtmi. V Piešťanoch sa situácia vyhrotila až do takej miery, že agresorov museli muži zákona spacifikovať.

Prečítajte si tiež:

Najprv sa policajti snažili protestujúcim pokojne dohovoriť, no situácia sa neskôr zvrtla a vznikla poriadna mela. Pri zásahu sa zranil aj jeden policajt, ktorému tiekla krv z hlavy. TU nájdete video z potýčky .

„V situácii, kedy Slovensko čelí rekordnému nárastu infikovaných osôb a prudko stúpa počet hospitalizácií sa skupina ľudí, ktorých „nikto nebude obmedzovať“ rozhodla obsadiť priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť prekrytie horných dýchacích ciest,“ uviedla polícia ešte v piatok na sociálnej sieti.

„Na videu je jasne viditeľné, že policajti sa protestujúcim najprv snažili slušne dohovoriť. Keď však nepomohli ani zákony a došlo aj k potýčke, polícia musela zakročiť,“ doplnila.

BRATISLAVA/mm, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.