Ďalšia politička porušila pravidlá v Tatrách. Po Romane Tabák hrozí pokuta aj Veronike Remišovej

Status Veroniky Remišovej k návšteve Tatier.
Status Veroniky Remišovej k návšteve Tatier. Zdroj: TV Markíza

Prešľapy ústavných činiteliek pripomínajú omnoho vážnejšiu tému.

Jedna politička už za porušenie pravidiel vo Vysokých Tatrách pokutu dostala. Teraz to hrozí ďalšej. Ministerka investícií a milovníčka hôr Veronika Remišová sa vybrala s rodinou v prvý deň zimnej uzávery na uzavretý chodník. Prešľapy ústavných činiteliek pripomínajú omnoho vážnejšiu tému, a to roky absentujúci súhrnný návštevný poriadok v našom najväčšom národnom parku.


Od tohto týždňa platí sezónna uzávera niektorých turistických chodníkov. Tabule o uzávere sú pri každej možnej odbočke. Pravidlá pre pohyb v Tatranskom národnom parku od roku 2017 upravujú čiastočne vyhlášky, no faktom je, že stále chýba poriadny návštevný poriadok, ktorý podľa zákona musí mať povinne každý národný park. Miestni preto volajú súčasný stav neporiadkom.

Podľa okresného úradu v Prešove, ktorý by mal poriadok vydať formou vyhlášky, treba prerokovať ešte šesť zásadných pripomienok.

Pridať ruku k dielu chce teraz aj Romana Tabák, ktorá po zverejnení fotografie, na ktorej sa otužuje v Studenovodskom potoku, dostala 500-eurovú pokutu. Vyrubila jej ju inšpekcia za to, že sa pohybovala mimo turistický chodník. Ochranári ju teraz vyzývajú na spoluprácu, aby propagovala pravidlá a poslankyňa neskrýva ambície.

BRATISLAVA/

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tanap

Dôležité udalosti