Veľké mesto na Orave nezvýši cenu tepla pre ľudí ani o cent. Dôvod je jednoduchý

Plagát, ktorý propagoval prvý oficiálny medzištátny zápas Škótsko - Anglicko.
Zdroj: shutterstock/Multi-Share

V platnosti zostáva pôvodná cena schválená na aktuálny rok.

Dolnokubínska mestská spoločnosť TEHOS v roku 2022 nezvýši cenu tepla pre odberateľov. Vedenie spoločnosti ešte pred celoeurópskym zdražovaním energií zazmluvnilo dodávky plynu a drevnej štiepky za nižšie ceny. Ostáva tak pôvodná cena, ktorá bola schválená na aktuálny rok.

„Podarilo sa nám zazmluvniť dodávky plynu a biomasy ešte v čase, keď tie ceny boli oveľa priaznivejšie. Aj vďaka tomu vieme garantovať, že nebudeme zvyšovať cenu tepla ani budúci rok,“ vysvetlil primátor mesta Dolný Kubín Ján Prílepok.

Dodávku tepla na kúrenie zabezpečuje mestská spoločnosť pre viac ako 120 bytových domov a 4 453 bytov. Využívajú na to sedem kotolní, z toho sú tri na plyn a štyri sú kombinované s drevnou štiepkou. „Najmä vďaka biomase už dnes patríme medzi tých lacnejších dodávateľov tepla na Slovensku,“ vyzdvihol primátor.

TEHOS z viac ako 80 percent spaľuje drevnú štiepku. „Čiže to množstvo plynu, ktoré teraz vyletelo do veľkých výšin, je u nás minimálne. Z celkovej výroby tepla je to od 15 do 20 percent,“ ozrejmil konateľ spoločnosti Stanislav Vilček.

DOLNÝ KUBÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dolný Kubín

Dôležité udalosti