Mikulec: Pri zásahu v Prievidzi policajti neporušili žiadne predpisy ani zákony

Polícia spacifikovala antirúškarov
Polícia spacifikovala antirúškarov Zdroj: Reprofoto Polícia/TVNOVINY.sk

Stojí za mužmi zákona a podporuje ich.

Použitie donucovacích prostriedkov pri medializovanom zásahu voči občanovi Jánovi Hlinkovi v Prievidzi bolo v súlade so zákonom a predpismi.

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) o tom informoval po pondelkovom mimoriadnom výbore. Na danom závere sa podľa neho zhodol výbor aj s podporou časti opozície.

"Je to človek, ktorý je vyšetrovaný v 17 priestupkoch. Bez ohľadu na to, že je to dôchodca a invalid, je to provokatér, ktorý pravidelne robí takéto aktivity," vyhlásil Krúpa. Zároveň povzbudil políciu pri podobných zákrokoch, ktorých cieľom je ochrániť slušných občanov.

Aj v súvislosti s ďalšími prípadmi hovorí o "provokatéroch, ktorí nenosia rúška a chodia do obchodných domov a na úrady, snažia sa vyvolávať rozruch a strašia bežných ľudí".

Polície sa zastal aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), a to aj v súvislosti s minulotýždňovým zásahom v piešťanskom obchode. „Neboli porušené žiadne predpisy ani zákony, zákrok bol zákonný, stojím za policajtmi, vyjadrujem im aj policajnému prezidentovi týmto svoju podporu," povedal po výbore, na ktorý bol prizvaný spolu s dočasným policajným prezidentom Štefanom Hamranom.

V súvislosti s povinným nosením rúška Krúpa skonštatoval aj problém v rokovacom poriadku. Predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) listom požiadal o vyjadrenie, ako postupovať, ak člen výboru odmieta nosiť rúško či iný ochranný prostriedok v súlade s aktuálnymi opatreniami. V súčasnosti je podľa neho možné iba výbor prerušiť a po pokračovaní opäť žiadať nasadenie rúška.

Téme sme sa venovali aj v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prievidza

Dôležité udalosti