Balíte zvyšné jedlo do alobalu? Pre toto s tým skoncujte

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/HannaTor

Existujú na to účinnejšie produkty.

Hliníková tenká fólia, alobal, sa nachádza v každej domácnosti. Veľmi dobre a ľahko sa s ňou manipuluje a len nedávno sme vás informovali o množstve skvelých nápadov, na ktoré ju môžete využiť. Patrilo medzi ne čistenie panvice, brúsenie nožníc, rýchlejšie žehlenie aj leštenie striebra. Celý článok si môžete prečítať tu.

Najčastejšie sa však využíva pri pečení a grilovaní. V niektorých rodinách zvyknú do alobalu zabaliť aj zvyšky jedla. Jednoducho natiahnu hliníkovú fóliu cez jedlo a je to. Na tento trik však alobal nie je veľmi vhodný a nemali by ste ho preto takto používať.

Dôvod je jednoduchý - v takto „uzatvorenej“ nádobe je stále veľa vzduchu. Alobal nie je dostačujúci, a tak sa ľahko dostane k jedlu vzduch, čo podporuje tvorenie a množenie baktérií. Vaše jedlo pre to na druhý deň nebude rovnako dobré a rovnako rýchlo sa pokazí ako keby ste ho ani nezabalili.

Prečítajte si aj: Slivkové gule na dva spôsoby či zeleninová polievka. Vyskúšajte tradičné jedlá v novom kabáte

O niečo účinnejšie je natiahnutie kuchynskej fólie. Tá má tendenciu priľnúť, vďaka čomu udrží vaše jedlo čerstvé a zabráni vniknutiu kyslíka dovnútra. Takže pri najbližšom prekrytí jedla na tanieri či miske použite radšej kuchynskú fóliu, radí portál tips-and-triks.co.

Najúčinnejšie je však veko. Práve to je k miske ideálne, dokonale na misku zapasuje a dokonca v mnohých prípadoch má po okrajoch aj tesnenie. Vaše jedlo tak chráni pred nadmerným množstvom kyslíka a aj chladničkovými pachmi.

Celkovo dbajte na správnu manipuláciu s jedlom. Pri izbovej teplote by nemalo schladnúť dlhšie ako dve hodiny, následne sa totiž rýchlo začnú množiť baktérie. To platí najmä pre potraviny obsahujúce mliečne výrobky a mäso.

Ak ste uvarili oveľa viac jedla, než ste schopní spotrebovať, dajte ho do mrazničky. Jedlo tam vydrží aj niekoľko týždňov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti