Zapácha vám aj čerstvo opratá bielizeň? Šikovný trik na vyriešenie tohto problému

OTEC_DETI_2021_kompl.jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: Shutterstock / Rozhnovskaya Tanya

Vo väčšine prípadov nie je problém v pracom prostriedku ani aviváži.

Pranie patrí medzi najľahšie práce v domácnosti. Jednoducho bielizeň roztriedite, dáte oprať, práčka ju operie a vy už len oblečenie povešiate. V mnohých domácnostiach už majú dokonca aj sušičku, vďaka čomu odpadne aj tá posledná úloha.

Avšak aj táto, na prvý pohľad jednoduchá činnosť, sa môže nejak skomplikovať. Napríklad, ak po vytiahnutí bielizne z práčky cítite namiesto vône smrad. Ten nezmizne ani po uschnutí a vy sa tak v ničom necítite dobre, pretože zatuchnutý pach je všade navôkol.

Pri ďalšom praní preto použijete viac pracieho prostriedku a aviváže alebo ich rovno nahradíte novými, no problém aj tak pretrváva. Teda, v niektorých prípadoch to naozaj pomôže, pretože môžete mať málo koncentrované prostriedky, ale väčšinou problém zotrvá. Pýtate sa prečo?

Prečítajte si aj: Ako často prať a kedy vymeniť uteráky? Dôležité je aj miesto, kde sú zavesené

Odpoveď je jednoduchá, vaša práčka je špinavá. Práve preto sa pustite do intenzívneho čistenia práčky. Najskôr vyberte priehradku na prací prostriedok a aviváž a dôkladne ju umyte v jarovej vode. Vytrite aj priestor, v ktorom je umiestnená, radí portál tips-and-tricks.co.

@rotterdamse.poetsqueen #huishoudtips #cleantok #huishouden #rotterdam #huishoudelijketips #schoonmaaktips #schoonmaakmotivatie #poetsen #foryou #fy #foryoupage #rotterdamsevrouwen #schoonmaken #wasmachinereiniging #wasmachineschoonmaken #wasmachine #schoonmaak Up Beat (Married Life) - Kenyi

Zdroj: TikTok - rotterdamse.poetsqueen

Vlhkou handrou očistite gumové tesnenie okolo otvoru na práčke. Pretrite aj dvierka. Kúpte si špeciálny čistič práčky a dajte ho podľa návodu do prázdnej práčky. Ak nechcete použiť chemikálie, vylejte do práčky liter octu a zapnite ju na krátky program na vysokú teplotu.

Aby ste sa podobným komplikáciám vyhýbali, čistite práčku pravidelne aspoň raz za mesiac. Taktiež nechajte po každom praní bielizne dvierka na práčke pootvorené, aby poriadne vyschla a vyvetrala sa.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti