Odsúdený recidivista prinútil spoluväzňa k orálnemu sexu, dostal 10 rokov navyše

Odsúdený Miroslav, ktorý donútil spoluväzňa k orálnemu sexu.
Zdroj: TV Markíza

Udalosť sa odohrala v ilavskej väznici.

Trenčiansky krajský súd odsúdil na desaťročný trest Miroslava K., ktorý v ilavskej väznici donútil spolubývajúceho na cele k orálnemu sexu.

„Páchateľ ho stiahol z postele a rukami nasilu a proti vôli poškodeného si pritlačil hlavu poškodeného k svojmu pohlavnému orgánu a vyhrážkami prinútil poškodeného, aby ho sexuálne uspokojil, pričom poškodený toto v obave o život a zdravie vykonal," povedal sudca trenčianskeho krajského súdu.

Psychologička Zdenka Kubišová hovorí, že môže ísť o sexuálnu frustráciu, ktorá, aj keď je človek izolovaný od spoločnosti, je neprípustná. „Išlo o činnosť, ktorú by mal človek vedieť regulovať za každých okolností a mal by vedieť ovládať svoje konanie," vysvetlila.

Zdroj: TASR

Udalosť sa odohrala ešte v roku 2018 a čase spáchania tohto skutku si už odpykával trest za krádež. Miroslavovi pôvodne trenčiansky okresný súd nevymeral žiadny trest. Až po odvolaní krajský súd poslal prípad znovu na okres, ktorý recidivistu odsúdil na 11 rokov. Teraz krajský súd mužovi znížil trest o rok, rozsudok je právoplatný.

„Klient od samého začiatku, počas vyšetrovania, aj počas súdneho konania vinu popiera, takže s rozhodnutím samozrejme stotožnený určite nie je," dodal advokát odsúdeného Jozef Herbulák.

V minulosti bol už 24-krát súdne trestaný a o rok sa mal dostať na slobodu. Keď mu vyprší trest za krádež, priráta sa mu najnovší rozsudok.

Viac v reportáži Michala Bujnu.


TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ilava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.