Zanedbáva sa liečba diabetikov v čase covidu?! Zlatica Švajdová Puškárová sa bude pýtať odborníkov

Zlatica Švajdová Puškárová.
Zdroj: TV Markíza

Na konferencii Vizionári v zdravotníctve, ktorú budeme vysielať naživo.

Pri príležitosti svetového dňa diabetu si môžete v piatok 12. novembra o 14.00 h pozrieť konferenciu Vizonári v zdravotníctve zameranú na zdravotnú starostlivosť diabetikov a pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami počas pandémie koronavírusu. Diskusiu bude moderovať Zlatica Švajdová Puškárová a svoje otázky budete môcť hosťom klásť aj vy prostredníctvom služby Slido.

Pozvanie do diskusie prijali štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Róbert Babeľa, prezidentka Slovenskej kardiologickej spoločnosti Eva Goncalvesová, riaditeľka sekcie zdravotných činností Všeobecnej zdravotnej poisťovne Beata Havelková, hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre diabetológiu a podpredseda Slovenskej diabetologickej spoločnosti Zbynek Schroner, predsedníčka odbornej pracovnej skupiny rezortu zdravotníctva Katarína Černá, primár diabetologického oddelenia Národného endokrinologického a diabetologického ústavu v Ľubochni Emil Martinka a lekár z internej kliniky Univerzitnej nemocnice Bratislava Ján Murín.

Hostia zodpovedajú aj otázky, či sa majú rizikové skupiny pacientov očkovať proti COVID-u, do akej miery sa zanedbáva prevencia a liečba pacientov v čase epidémie, či môže zlá životospráva za nárast diabetikov medzi deťmi, ako súvisí životný štýl v čase COVID-u s rastúcim počtom ochorení, či majú Slováci k dispozícii najmodernejšiu liečbu a či sa za ňu musia platiť.

Diskusiu môžete sledovať v piatok o 14.00 h naživo na tvnoviny.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vizionári

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.