Odišiel legendárny Meky: Kolegovia a známe osobnosti mu posielajú dojemné odkazy do neba

Meky Žbirka
Zdroj: Profimedia.sk

Spevák zomrel vo veku 69 rokov.

V stredu podvečer zastihla všetkých smutná správa. Vo veku 69 rokov zomrel legendárny spevák Meky Žbirka. Správu o jeho smrti oznámili prostredníctvom sociálnej siete. Za legendárnym spevákom smútia aj jeho kolegovia, kamaráti a známe osobnosti. Na sociálnych sieťach mu venujú dojemné odkazy.

S Mekym sa rozlúčila aj Marika Gombitová

Naspievali spolu legendárny duet V slepých uličkách, vytvorili nezabudnuteľný pár v kultovom televíznom muzikáli Neberte nám princeznú. So zosnulým Miroslavom Žbirkom sa lúči aj speváčka Marika Gombitová.

„Môj drahý Meky, veľmi mi budeš chýbať. Si v mojom srdci navždy. S láskou Tvoja princezná," uviedla na sociálnej sieti Gombitová.

Kamil Peteraj spomína na Mekyho

Správa o úmrtí Miroslava Žbirku zasiahla aj básnika a textára Kamila Peteraja. „Ako blesk z čistého neba. Vedel som, že Meky má nejaké zdravotné problémy, ale že koniec môže byť až taký fatálny, to som netušil," uviedol Peteraj.

„Je to pre mňa veľmi ťažká správa, s Mekym som spolupracoval od jeho začiatkov," spomína Peteraj, ktorý so Žbirkom spolupracoval už na jeho debutovom albume Doktor sen z roku 1980. „Mali sme krásnu spoluprácu, mal veľký melodický talent. Samozrejme, bol vynikajúci spevák a hlavne tomu celému veľmi dobre rozumel," uviedol na adresu slovenského Paula Mccartneyho textár, ktorý s Mekym vytvoril množstvo pesničiek, sú medzi nimi aj legendárne hity zo spomínaného debutového albumu V slepých uličkách a Balada o poľných vtákoch.

Zdroj:Instagram/janakirschner_official


Zdroj:Instagram/imtsmile

Zdroj:Instagram/liborboucek

Zdroj:Instagram/peter_bardy

Zdroj:Instagram/jarobekr

Zdroj:Instagram/ivana.regesova

Zdroj:Instagram/katarinaknechtovaofficial

Zdroj:Instagram/zuzanasmatanova
Zdroj:Instagram/mariacirova


Zdroj:Facebook/Ľudovít Tóth


BRATISLAVA/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miro Žbirka

Dôležité udalosti