Po milionárovi Brhelovi obvinili aj jeho syna

Tínedžer sa prebudil z kómy po 11-stich mesiacoch. O pandémii nemá ani tušenia
Zdroj: TASR

Ako presne je s kauzou Mýtnik prepojený Jozef Brhel mladší, nie je známe.

Po Jozefovi Brhelovi obvinili v ekonomickej kauze Mýtnik aj jeho syna Jozefa. V kauze bol pôvodne obvinený aj brat Jozefa Brhela Peter, jeho stíhanie však zastavila generálna prokuratúra, informujú Aktuality.sk.

Stalo sa tak pred pár dňami. Brhel mladší je od 27. októbra obvinený z takzvanej legalizácie príjmu z trestnej činnosti, teda z prania špinavých peňazí. Vyšetrovateľ to kvalifikoval ako pokračovací zločin.

Skutok mal byť spáchaný závažnejším spôsobom konania - organizovanou skupinou, potvrdil portálu Úrad špeciálnej prokuratúry.

Ako presne je s kauzou Mýtnik prepojený syn obvineného oligarchu, nie je známe. Ešte v septembri bol na Prezídiu Policajného zboru vypovedať ako svedok. V stredu (10. 11.) už bol predvolaný na výsluch ako obvinený.

Brhel zostáva naďalej vo väzbe

Jozefa Brhela zadržali po jeho príchode zo zahraničia. V rámci akcie Mýtnik Národnej kriminálnej agentúry obvinili aj jeho brata Petra Brhela, exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana Gregu, konateľku IT spoločnosti Allexis Janu Rovčaninovú, ale aj známeho podnikateľa Michala Suchobu. Jeho brat Peter Brhel bol väzbe do apríla tohto roku.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkali trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a s korupciou. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka rozhodol, že trestné stíhanie podnikateľa Petra Brhela bolo nedôvodné, a to pre absenciu dôkazov. Vznesením obvinenia bol porušený zákon v neprospech obvineného. Žilinka tak odôvodnil rozhodnutie o zastavení stíhania podnikateľa podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza Mýtnik

Dôležité udalosti