Provokatéri z piešťanského supermarketu sú na slobode!

Zásah policajtov proti agresívnym antirúškarom.
Zdroj: reprofoto/Polícia/tvnoviny.sk

Krajský súd v Trnave dnes rozhodol aj o prepustení antirúškara Mateja, ktorý strávil štyri dni za mrežami.

Provokatéri z pieštanského supermarketu sú na slobode. Agresívny antirúškar Matej T., ktorý strávil štyri dni za mrežami, mieri na slobodu. Rozhodol o tom Krajský súd (KS) v Trnave. Nestotožnil sa s názorom piešťanského súdu, ktorý muža poslal v nedeľu (7.11.) do väzby.

Súd nevidel rovnako dôvody na väzobné stíhanie obvineného Jozefa D. a nariadil mu probačný dohľad. Potvrdil tak rozhodnutie Okresného súdu v Piešťanoch.

Sú agresívni, blokujú obchody a provokujú policajtov: Kto vlastne sú antirúškari?

Skupina osôb si odmietala nasadiť v supermarkete respirátory, nechceli opustiť priestor a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladnici. Na mieste zasahovala polícia.

V Piešťanoch sa situácia vyhrotila až do takej miery, že agresorov museli muži zákona spacifikovať.

Najprv sa policajti snažili protestujúcim pokojne dohovoriť, no situácia sa neskôr zvrtla a vznikla poriadna mela. Pri zásahu sa zranil aj jeden policajt, ktorému tiekla krv z hlavy. TU nájdete video z potýčky .

„V situácii, kedy Slovensko čelí rekordnému nárastu infikovaných osôb a prudko stúpa počet hospitalizácií sa skupina ľudí, ktorých „nikto nebude obmedzovať“ rozhodla obsadiť priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť prekrytie horných dýchacích ciest,“ uviedla vtedy polícia na sociálnej sieti.

„Na videu je jasne viditeľné, že policajti sa protestujúcim najprv snažili slušne dohovoriť. Keď však nepomohli ani zákony a došlo aj k potýčke, polícia musela zakročiť,“ doplnila.

Antirúškari paralyzujú aj obchody. Blokovali pokladne a konzumovali nezaplatený tovar

Následne obvinila troch mužov z Nitrianskeho kraja z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva. V nedeľu (7. 11.) vzal sudca pre prípravné konanie jedného z trojice obvinených do väzby, u ďalšieho obvineného dôvody väzby nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Tretieho z obvinených polícia stíha na slobode.

Pozrite si archívnu reportáž:


TRNAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti