Pre predajcov občerstvenia na vianočných trhoch budú platiť rovnaké podmienky ako pre reštaurácie

Archívny záber z vianočných trhov v Bratislave.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Prípravy na tradičnú udalosť sú vo viacerých mestách v plnom prúde.

Cigánska pečianka, lokše, medovina alebo varené víno. Aj tieto jedlá a nápoje patria k stálej ponuke na vianočných trhoch. Vo viacerých mestách je ich príprava práve teraz v plnom prúde. Avšak hrozilo, že návštevníci budú musieť napokon zabudnúť na občerstvenie.

Môže za to zhoršujúca sa epidemiologická situácia. Obmedzenie na trhoch v nových prijatých opatreniach spomínala vláda. „V prípade vianočných trhov bude možné realizovať predaj výrobkov, nie tovarov na konzumáciu,“ uvádza.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vo štvrtok (11. 11.) podvečer upresnil, že v prípade organizovania akéhokoľvek hromadného podujatia, teda aj vianočných trhov, je nutné riadiť sa opatreniami zverejnenými vo vyhláške ÚVZ SR č. 254/2021.

Znamená to, že konzumácia a predaj nápojov a pokrmov v prípade trhov bude riešená obdobne ako v prípade reštaurácií.

„Vyhláška k organizácii hromadných podujatí prejde v najbližšom období v súvislosti s vianočnými trhmi zmenou. Bude z nej explicitne jasné, že vianočné trhy sú hromadným podujatím a viažu sa na ne príslušné obmedzenia a povinnosti. Za kontrolu dodržiavania pravidiel bude zodpovedný organizátor hromadného podujatia,“ povedala hovorkyňa Daša Račková.

Po novom by mali byť prevádzkovatelia a organizátori povinní kontrolovať dodržiavanie opatrení a okrem dokladu o očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia budú môcť na verifikáciu údajov skontrolovať aj doklad totožnosti. Viac o nových opatreniach čítajte TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vianočné trhy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.