Pivnice v Bratislave boli pod vodou, pod Prístavným mostom sa už dá jazdiť

23august2014_Pod_Pristavym_Mostom_Hasici_Voda_3178079.jpg
Zdroj: SITA

Voda zneprejazdnila aj cestu pri PKO v smere do Mlynskej doliny.

Po popoludňajších intenzívnych zrážkach sa situácia v Bratislave po 21.00 h stabilizuje. Podjazd pod Prístavným mostom je opätovne prejazdný.

Zdroj: Michael Szatmary


"Stále však ostáva neprejazdný úsek na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu v smere do Mlynskej doliny," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru  Karina Považanová. Dispečing DPB potvrdil, že autobusové linky, ktoré bežne premávajú po tejto komunikácii, miesto obchádzajú.

Počas prvej hodiny intenzívnych zrážok v hlavnom meste napadlo pri bratislavskom letisku takmer 34 mm zrážok, uviedol meteorológ SHMÚ Norbert Polčák.

Zdroj: čitateľka Monika Michalíková


Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave informovalo, že profesionálni i dobrovoľní hasiči momentálne zasahujú na štyroch miestach.
Na ružinovskom zimnom štadióne odčerpávajú vodu zo strojovne, na Landererovej ulici riešia zatopené sklady a na Nejedlého ulici v Dúbravke odčerpávajú vodu zo zatopených podzemných garáží. Dobrovoľní hasiči zasahujú na zatopenej Starorímskej ulici v Rusovciach.

Za hodinu dažďa napadlo až 38 mmOdkedy sa rozpršalo, až po 17.30 tam spadlo celkovo 38 mm zrážok, no len v prvej hodine, približne medzi 15.30 a 16.30 to bolo 33,6 mm," spresnil meteorológ.

Podobne to bolo aj na Kolibe. "Tu v prvej hodine spadlo 23 mm zrážok, celkovo do 17.30 h to bolo 27 mm zrážok."

Zdroj: SITA


 Do 23.00 h platí pre Bratislavu a západné Slovensko výstraha 1. stupňa Slovenského hydrometeorologického ústavu pred búrkami spojenými s lejakmi.

Výstrahu pred intenzívnym dažďom vydali meteorológovia aj pre stredné a východné Slovensko. Platí do nedele (24.8.) do 08.00 h. SHMÚ upozorňuje, že miestami môže spadnúť 20 až 40 mm zrážok.

Ak máte fotografie alebo videá, posielajte nám ich na adresu somreporter@markiza.skBRATISLAVA/TASR - aktualizované

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti