Šokujúci prípad. Dôchodkyňu zo Šaroviec našli v zúfalom stave, zaživa ju obhrýzali potkany

Starenku našli v rodinnom dome v Šarovciach v hroznom stave
Starenku našli v rodinnom dome v Šarovciach v hroznom stave Zdroj: TV Markíza

V nemocnici napokon zomrela.

Prípad, ktorý otriasol celou dedinou. Bezvládnu 85-ročnú dôchodkyňu našli v pivnici v zúfalom stave. Bola vysmädnutá, hladná a jej telo bolo dohryzené od potkanov.

Čo presne sa stalo v rodinnom dome v Šarovciach na juhu Slovenska, zatiaľ nikto s istotou nevie. Ženu však podľa svedkov dlhodobo týrali najbližší. V dome žila so synom a nevestou.

„Dobili ju, potom ju hodili do pivnice a potkany ju dohrýzli. Aj tvár má celú vyhryzenú," povedala nám obyvateľka obce.

Ako dlho bezvládne zatvorená ležala, zatiaľ nevieme. Starú ženu v zúboženom stave napokon našiel vnuk. Zavolal záchranku a odviezli ju do nemocnice. Tam bohužiaľ zomrela.


Vdova žila donedávna sama. Pred niekoľkými rokmi sa k nej nasťahoval syn. „Vrátil sa sem asi tri, štyri roky dozadu a vtedy to začalo ísť dole vodou. On len pije, pije, rozhadzuje všade fľaše od lacného vína, proste zničil ju,“ prezradil nám svedok.

A pridáva sa aj ďalšia obyvateľka obce. „Bil ju často, peniaze jej bral, hladovela chudera, behala po dedine, aby jej dali niečo jesť. Chodila aj po našej ulici, občas som jej dala ten chlebík, no ale čo s ňou už potom,“ povedala.

Susedia často volali policajtov. Vraj sa ale neraz stávalo, že keď prišli, týraná žena sa syna zastávala. Starostka jej chcela vybaviť donášku obedov a pobyt v zariadení sociálnych služieb. Žena to vraj odmietla. Všetci susedia sa zhodujú, že takúto smrť si nezaslúžila.

Syna nebohej dôchodkyne policajti zadržali. Problémy robil aj ľuďom v okolí. „Aj mne ukradol peňaženku. Je to obyčajný hajzel, len toľko vám poviem. Do basy s ním,“ povedala ďalšia obyvateľka.

Polícia okolnosti tohto smutného prípadu zisťuje. Podľa hovorkyne žiadne informácie zatiaľ neposkytnú.

ŠAROVCE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme šarovce

Dôležité udalosti