Tešíte sa už na sneh? V tom prípade vás táto vyhliadka poteší

Zaparkované autá počas hustého sneženia v Bratislave.
Zdroj: TASR

K ochladzovaniu by malo dochádzať postupne.

V posledných dňoch na Slovensku prevláda prevažne ustálené počasie v podobe tlakovej výše, ktorá prináša teploty tesne nad hranicou desiatich stupňov Celzia.

Takéto hodnoty by mali pokračovať aj v najbližších dňoch, pričom pokles o dva-tri stupne by mal byť podľa predpovede SHMÚ len v rozpätí dvoch-troch dní.

Vzhľadom na to, že sa pomaly, ale isto podľa kalendára blížime do zimy, mnohých akiste zaujíma, či a kedy by sme sa mohli dočkať prvých snehových vločiek aj v nižších nadmorských výškach.

Portál imeteo.sk informuje, že predbežné vyhliadky signalizujú určitú zmenu počasia okolo 22. novembra, t. j. od budúceho pondelka.

V tom čase by sa zo Škandinávie nad východnú Európu a Pobaltie mali dostať tlakové níže, ktoré sú schopné do našej oblasti vtiahnuť chladný vzduch a zimné počasie.

To by sa mohlo prejaviť poklesom denných teplôt na hodnoty od nula po +6 stupňov, čo by na severe Slovenska mohlo priniesť sneženie.

K ochladzovaniu by malo dochádzať postupne, pričom podľa predbežných vyhliadok by zrážky mohli pribudnúť okolo Kataríny (25. 11.), a to aj v nižších polohách.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Sneženie

Dôležité udalosti