T.E. Rostas prehral ďalší súd. Tentoraz s poslancom Benčíkom

Tibor Eliot Rostas a poslanec Ján Benčík.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Rozhodnutie bratislavského okresného súdu, ktoré je právoplatné, zverejnil na sociálnej sieti poslanec.

Vydavateľ a šéfredaktor časopisu Zem a vek Tibor Eliot Rostas prehral ďalší súd. Poslancovi Jánovi Benčíkovi musí zaplatiť odškodné 33-tisíc eur, všetky súdne trovy a verejne sa mu ospravedlniť v celoštátnom vydávanom denníku.

Dôvodom sú Rostasove nepravdivé tvrdenia v spomínanom časopise a neoprávnený zásah do občianskej cti poslanca. V marci 2017 totiž v mesačníku vyšiel článok s názvom - Ján Benčík kryje neonacistov a ohrozuje životy slovenských občanov. Napísané v ňom, okrem iného, bolo, že poslancove blogy vystavujú cez Denník N „životy občanov a novinárov, ktorí sa nachádzajú na území východnej Ukrajiny, v tzv. Doneckej republike, ohrozeniu."

Rozhodnutie bratislavského okresného súdu, ktoré je právoplatné, zverejnil na sociálnej sieti Benčík. V statuse konštatuje, že k podaniu žaloby ho vyzval sám Rostas.

„V marci vyjde článok s titulkom Benčík kryje neonacistov a ohrozuje životy slovenských občanov. A na toto môže zareagovať. Teda ak toto nie je pravda má dve možnosti. Po A: podá trestné oznámenie a prehrá. Po B: nepodá trestné oznámenie a prehral. Toto je tak závažné, že ak by to napísali o mne a nebola by to pravda, vysúdim z oponenta aj posledný cent," píše poslanec.

Tibor Rostás nemá veľmi úspešnú jeseň. Síce s oneskorením, ale predsa ho dobehli staré hriechy. Po potvrdení rozsudku za...

Uverejnil používateľ Ján Benčík Pondelok 15. novembra 2021

Zdroj: Facebook/Ján Benčík

Pred tromi týždňami Rostasovi Najvyšší súd potvrdil peňazný trest 4 000 eur za článok z mája 2017 v spomínanom časopise s názvom Klin Židov medzi Slovanmi. Uviedol v ňom citácie údajných myšlienok rôznych osobností slovenskej histórie, v ktorých vyjadrovali negatívne postoje k židovskej komunite.

Podľa prokuratúry tým uvádzal do obehu a rozširoval extrémistické materiály a spáchal takýto čin verejne. Ďalej verejne hanobil skupinu osôb pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu alebo pre ich náboženské vyznanie. Zároveň podľa prokuratúry verejne podnecoval k nenávisti voči skupine osôb pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu a náboženské vyznanie.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách po súde.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján benčík

Dôležité udalosti