Antirúškar pred sudcom vyhlásil, že je z rodu samson slavien. Súdiť ho vraj preto nemôžu

Polícia spacifikovala antirúškarov
Polícia spacifikovala antirúškarov Zdroj: Reprofoto Polícia/TVNOVINY.sk

Matej je jedným z výtržníkov, ktorý bol zapletený do potýčky v predajni potravín.

Začiatkom mesiaca sa šírilo video z obchodného reťazca v Piešťanoch, v ktorom sa búrila skupina agresívnych antirúškarov. Najprv sa policajti snažili protestujúcim pokojne dohovoriť, no situácia sa neskôr zvrtla a vznikla poriadna mela.

Na videu vidieť aj holohlavého muža v zelenej mikine. Ide o bývalého vojaka, 36-ročného Mateja T. Pôvodne ho vzal Okresný súd Piešťany do väzby a o štyri dni neskôr rozhodnutie krajský súd zrušil a išiel na slobodu, pripomína denník Sme. Ten má k dispozícii prvé z rozhodnutí, v ktorom okresný sudca Peter Vrbjar vysvetlil, prečo má byť Matej na slobode.

Bývalý vojak sudcovi, ktorý rozhodoval o väzbe, okrem iného tvrdil, že nepodlieha právnemu poriadku. Vyhlásil, že patrí do rodu samson slavien a tým pádom nepodlieha slovenskému právnemu poriadku. A nielen tomu.

„Týmto vám oznamujem, že ja XXXXX (Matej T.) z rodu samson slavien som v zmysle Deklarácie 'Deklaration as a living person from Cestui Que Vie trust' - ktorú som 4. júla 2021 predložil Medzinárodnému trestnému súdu v Haagu - živá ľudská bytosť, ktorá nepodlieha nielen slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu,“ cituje denník vyhlásenie bývalého vojaka na súde.

„Vzhľadom na tento môj stav využívam svoje právo a nariaďujem okamžité zrušenie môjho obvinenia,“ dodal.

Podľa vlastných slov podáva na policajtov, vyšetrovateľov a prokurátorku trestné oznámenie. Údajne za prekročenie právomoci verejného činiteľa.

Pozrite si aj VIDEO: Agresívni antirúškari si už trúfli aj na policajtov. Takto ich muži zákona spacifikovali

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Antirúškari

Dôležité udalosti