Polícia začala pre zranenie policajtov na protestoch trestné stíhanie

Pochod protestujúcich zo Šafárikovho námestia pred Úrad vlády.
Pochod protestujúcich zo Šafárikovho námestia pred Úrad vlády. Zdroj: Facebook/Polícia SR

Za útok na verejného činiteľa hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

V súvislosti so zranením policajtov pyrotechnikou počas stredajších (17. 11.) protestov v Bratislave polícia už začala trestné stíhanie. Za útok na verejného činiteľa hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Pri zhromaždeniach sa zranili dvaja policajti, protestujúci do nich hodili pyrotechniku

„Doposiaľ neznámy páchateľ hodil z davu účastníkov zhromaždenia v blízkosti parku na Námestí slobody smerom k policajtom guľový predmet so zapáleným knôtom, ktorý explodoval. Horiace úlomky tohto predmetu spôsobili dvom policajtom zranenia vo forme popálenín, ktoré si vyžiadali ošetrenie v zdravotníckom zariadení,“ priblížila polícia. Došlo tiež k poškodeniu odevných zvrškov daných policajtov.

Zranenia utrpel člen antikonfliktného tímu a príslušník Mestskej polície Bratislava. Incident sa stal krátko po 18.30 h v okolí Úradu vlády SR. V blízkosti miesta zadržali policajti 36-ročného muža, ktorého eskortovali na policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších procesných úkonov.

Ako vysvetlila polícia, možnú dĺžku trestu odňatia slobody ovplyvnilo to, že k spáchaniu skutku došlo v zmysle zákona závažnejším spôsobom konania - so zbraňou.

Hamran sa poďakoval policajtom za profesionálnu prácu

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran poďakoval policajtom, ktorí dohliadali na pokojný priebeh stredajších (17. 11.) zhromaždení v Bratislave a zakročili na miestach, kde to bolo nevyhnutné. Vyzdvihol tiež profesionálnu prácu členov antikonfliktného tímu.

„Ako som už uviedol, slobodu si nemožno zamieňať s agresiou, vulgarizmami a nenávisťou. Toto odkaz novembra 1989 určite nie je. Touto cestou chcem taktiež zaželať skoré uzdravenie kolegom, príslušníkovi Policajného zboru a bratislavskej mestskej polície, ktorí utrpeli zranenia použitím pyrotechnického materiálu zo strany protestujúcich,“ uviedol Hamran na sociálnej sieti.

Na Deň boja za slobodu a demokraciu sa na viacerých miestach v Bratislave konali protesty, na ktorých sa zúčastňovali stovky ľudí. Polícia počas nich obmedzila na osobnej slobode z viacerých dôvodov celkovo deväť osôb. Na protestoch došlo tiež k zraneniu dvoch policajtov po tom, ako priamo medzi nich niekto z protestujúcich hodil pyrotechniku.

Maratón protestov v Bratislave:


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme štefan hamran

Dôležité udalosti