Dôchodkyňa (†80) vošla do jazdnej dráhy električky, stalo sa jej to osudným

Dôchodkyňa neprežila nehodu s električkou.
Zdroj: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Polícia opäť zdôrazňuje, že chodci sú povinní dávať električke vždy prednosť.

Na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu v Bratislave sa v stredu (17. 11.) krátko pred 17.30 h stala nehoda. Do jazdnej dráhy električky vošla 80-ročná chodkyňa, ktorá nehodu neprežila.

Ako ďalej informuje na sociálnej sieti bratislavské krajské riaditeľstvo policajného zboru vodič zrážke zabrániť nedokázal vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť medzi električkou a chodkyňou. „Žena bola privolanou rýchlou zdravotníckou pomocou prevezená do jednej z nemocníc, kde zraneniam podľahla," uviedla polícia.

Vyšetrovaním okolností tejto nehody sa zaoberajú policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Krajská polícia opäť zdôrazňuje chodcom, že sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov.

„Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil. Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život, ale aj život a zdravie cestujúcich v električke, ktorí pri použití núdzovej brzdy vodičom električky môžu spadnúť a zraniť sa," dodala polícia.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti