Tragédia na juhu Slovenska. Vodička (†48) vošla s vozidlom priamo pod prichádzajúci vlak

Nehoda v nitrianskom kraji
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj/Facebook

Rušňovodič aj napriek zvukovej signalizácii a použitej rýchlobrzde nedokázal zrážke s autom zabrániť

Polícia z Levíc zasahovala pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala na nezabezpečenom železničnom priecestí medzi Tlmačmi a obcou Veľké Kozmálovce. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre na sociálnej sieti.


„Vodička sa pravdepodobne plne nevenovala vedeniu vozidla, nesledovala situáciu v cestnej premávke a nerešpektovala dopravné značenie Stoj, daj prednosť v jazde. Vošla na nezabezpečené železničné priecestie v čase, keď tadiaľ prechádzal nákladný vlak,“ uviedla polícia.

Rušňovodič aj napriek zvukovej signalizácii a použitej rýchlobrzde nedokázal zrážke s autom zabrániť. „Po náraze vlaku do stredu bočnej ľavej časti vozidla na koľajisku bolo auto tlačené vlakom po trati, odkiaľ bolo odhodené doprava. Pri náraze 48-ročná vodička utrpela rozsiahle zranenia, ktorým na mieste podľahla,“ informovala polícia.

48 ROČNÁ VODIČKA VOŠLA S VOZIDLOM PRIAMO PRED PRICHÁDZAJÚCI VLAK Tragédia za tragédiou. Minulý víkend bol desivý a nie...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Nitriansky kraj Nedeľa 21. novembra 2021

Policajti 47-ročného rušňovodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. „U vodičky bude prípadné požitie alkoholických nápojov zisťované pri pitve. Škoda, ktorá vznikla pri dopravnej nehode, je odhadovaná na 13.000 eur. Príčina dopravnej nehody, jej okolnosti ako aj miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila polícia.

TLMAČE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti