Tínedžerky, ktoré dobili psov kladivom, svoj čin ľutujú

deviatacky.jpg
Zdroj: Facebook

Ohavný čin dvoch tínedžeriek a mladíka z Palárikova, ktoré kladivom na smrť ubili dvoch psov, vyvolal vlnu reakcií. Nekompromisné odkazy na sociálnej sieti, telefonáty aj smsky. Chladnokrvné jatky zmobilizovali ľudí.

Ohavný čin dvoch tínedžeriek a mladíka z Palárikova, ktoré kladivom na smrť ubili dvoch psov, vyvolal vlnu reakcií. Nekompromisné odkazy na sociálnej sieti, telefonáty aj smsky. Chladnokrvné jatky zmobilizovali ľudí. Na dnes dokonca zorganizovali pochod za spravodlivý trest.

"My sme to prišli podporiť, lebo neznášame, keď je niekto krutý, kto dokáže byť krutý k zvieratám, tak aj k ľuďom," hovoria protestujúci. "Je to hrozné čo urobili, to je neľudský čin...," hovoria ďalší. "Zlyhali rodičia, v prvom rade tá výchova," dodávajú. "Myslím si, že zlo by nemalo plodiť násilie, ale v tomto prípade nemám slov..zviera cíti ako človek," tvrdí ďalší. "S láskou proti násiliu...prišli sme z Popradu a chceme ukázať dievčatám, že to nie je správne," povedali návštevníci spod Tatier.

Dvadsaťdvaročný mladík a dve 15-ročné dievčatá. Potužení alkoholom kladivom bili do hlavy dvoch psov dovtedy kým neskonali. Brutálna dráma sa odohrala za dvorom rodinného domu. Tu ich potom aj zakopali. Verejnosť tento bezcitný čin postavila na nohy. Spustila sa petícia, začal sa organizovať pochod za spravodlivý trest. Ľudia tiež protestujú proti tomu, že si rodina po brutálnom čine zadovážila nové šteniatka. SYNCH: organizátori:

"Takéto veci sa dejú a žiaľ, zostávajú nepovšimnuté...zákony sú slabé...zviera nie je vec...chceme sa pokúsiť mierovou cestou požiadať rodinu o vydanie šteniatok," povedali organizátori pochodu. Zhruba 300 ľudí teraz kráčalo k domu, kde psov brutálne zabili. Nikto im ale neotváral.

Dnes sme sa rozprávali s obomi dievčatami aj s mladíkom. SYNCH1:"Keby sa dal vrátiť čas, tak to neurobím," povedala Kristína. "Maťo to mal urobiť, len sa bál, že ho pohryzú, tak dal nám kladivo do ruky," tvrdí Regina. "Najprv mi to ľúto nebolo, lebo ma tí psi napádali-3 roky sme ich mali, ale teraz mi to je ľúto," dodala.

"Oni sú psychopatky, teraz to na mňa hádžu...:mňa to mrzí....," tvrdí Martin, ktorý im mal asistovať. "Palárikovo si to nezaslúžilo takú prezentáciu...sú z takého prostredia, dievčatá, že si to ani neuvedomujú....samotnú demonštráciu môžem aj podporiť," povedal starosta Palárikova.

K stromu pred domom kládli ľudia kvety aj kahance. Starosta sľubuje, že problém dorieši a šteniatkam zabezpečí vhodný domov. "Dohodol som sa s nimi, my sa o psíkov postaráme..zabezpečíme im vhodný domov," prezradil.


PALÁRIKOVO/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti