Lehel Horváth, označovaný za hrobára sátorovcov, spoznal trest za päť vrážd. Nechýbala ostrá reakcia

Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Lehel Horváth, označovaný za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov, dostal za päť vrážd doživotie s maximálnym stupňom stráženia a taktiež mu prepadne majetok.

Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Po vyhlásení výšky trestu si Horváth neodpustil ostré reakcie na adresu súdu, začal tlieskať a senát opakovane označil za skorumpovaný. Horváth sa ihneď voči verdiktu odvolal, o veci tak ešte bude rozhodovať najvyšší súd.

Horváth bol okrem piatich vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Medzi zavraždenými bol aj bos skupiny Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa priznal.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Ten bol označovaný za účtovníka skupiny.

„Hrobár“ ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny sátorovcov. Prvej vraždy Csabu Kariku sa podľa obžaloby mal dopustiť už v roku 2003. Svoje obete obžalovaný zastrelil, pomlel v mlynčeku na mäso. Zakopával ich v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.

PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Leleh horváth

Dôležité udalosti