Znásilnil ju expriateľ, tomu pomohla policajtka. Prípad je opäť otvorený

19 Znasilnenie Partizanske.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Vyšetrovateľka mala znásilnenej žene podstrčiť falošnú výpoveď o tom, ako si všetko vymyslela.

Celý prípad pôsobí naozaj neuveriteľne. Odštartovalo ho trestné oznámenie ženy, ktorá tvrdí, že jej bývalý priateľ ju pod hrozbou smrti znásilnil. "Vyhrážal sa, že keď mu nedám, tak ma zapichne," tvrdí. Pri výsluchu na polícii je však vraj vyšetrovateľka podstrčila falošnú výpoveď. Píše sa v nej, že si znásilnenie vymyslela a sex bol dobrovoľný. Žena však tvrdí, že nikdy nič také nepovedala. "Žiaľbohu sa to otočilo proti mne," hovorí. 

Prípad prevzala inšpekcia a vyšetrovateľku obvinili zo zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti. Prokuratúra však všetko zastavila. Neboli naplnené všetky obligatórne znaky skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa, ani marenia spravodlivosti.

Toto však už neplatí. Do veci sa obula generálna prokuratúra a prikázala túto záležitosť opäť otvoriť. Opakovane tak preskúmajú postup vyšetrovateľky. Navyše dali pokyn, aby opakovane začali konať v prípade samotného znásilnenia. Vyšetrovateľka podľa nich nemala prípad zmietnuť zo stola. Zastavenie vyšetrovania zo strany vyšetrovateľky bolo predčasne skončené a nedôvodné. 

Čo bude teraz s týmto prípadom a policajnou vyšetrovateľkou, o tom opäť rozhodne prokuratúra. Ak napríklad zistia, že policajtka porušila zákon, budú ju musieť stíhať znova.BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti