Muž, ktorý spôsobil smrteľnú nehodu štátneho tajomníka Dolinaya (†38), sa čoskoro postaví pred súd

Sisa a Michal

Ak mu súd dokáže vinu, hrozí mu až 12 rokov za mrežami.

Tibor B., ktorý spôsobil medzi obcou Iža a Komárnom nehodu, sa po poldruha roku od nešťastia postaví pred súd.

V dvoch autách, ktoré sa čelne zrazili, sa viezlo päť ľudí. Zahynul vtedy pri nej štátny tajomník ministerstva kultúry Vladimír Dolinay. V aute sedela aj manželka Zuzana (†34), ktorá týždeň po nešťastí podľahla zraneniam v nemocnici. S rodičmi sa v aute viezol aj ich malý syn, ktorý nešťastie ako jediný prežil a osvojila si ho Zuzanina sestra.

Informáciu o vytýčení hlavného pojednávania pre tvnoviny.sk potvrdila hovorkyňa nitrianskeho krajského o súdu Lena Kiradžiev. To sa začne v pondelok (17. 1.) na Okresnom súde v Komárne.


Prokurátor Krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček nám potvrdil, že okresná prokurátorka v Komárne podala obžalobu pre prečin usmrtenia a prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ak ho súd uzná vinným, hrozí mu až 12 rokov za mrežami.

V čase nehody jazdil vodič pod vplyvom liekov

Vodič sa nachádzal v deň nehody „v stave ovplyvnenia psychostimulanciami a tramadolom a nebol schopný viesť motorové vozidlo tak, aby neohrozil seba alebo iných účastníkov cestnej premávky“.

„Je to silnejšie analgetikum proti bolesti. Sú ľudia, ktorých to nejakým spôsobom stimuluje alebo prípadne utlmuje. Škála nežiadúcich účinkov závisí, samozrejme, aj od dávky celého lieku i od toho, ako ten respondent bude fungovať na tento liek,“ ozrejmil vtedy pre TV Markíza lekár Marián Šóth.

Vodič Tibor mal zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu na rovnakej ceste, kde sa stala tragédia, ho vlani v septembri zastavili policajti. „Kontrolovali vodiča vozidla, keďže mali vedomosť, že vodič má zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu viedol motorové vozidlo,“ povedala v tom čase nitrianska krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková.

Dolinaya vymenovala vláda do funkcie štátneho tajomníka 1. júla. Bol známy z pôsobenia v komunálnej politike, bol bratislavským mestským poslancom i mestskej časti Petržalka, ako aj Bratislavského samosprávneho kraja.

NITRA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír dolinay

Dôležité udalosti