Starosta z Košíc sa rozhodol, že nebude počúvať politikov. Zatvorí všetky škôlky

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati super-G počas majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní v Cortine d'Ampezzo.
Zdroj: TASR

Rozhodnutia politikov nazval populistickými.

Od pondelka (29. 11.)  zostávajú všetky škôlky v košickej mestskej časti Staré Mesto zatvorené. Informoval o tom starosta Igor Petrovčik (exSpolu). Rozhodol sa, že nebude počúvať politikov.

V súčasnosti sú pre vysokú chorobnosť personálu a detí zatvorené dve materské školy. Od pondelka zostanú doma všetky deti zo šiestich škôlok, ktorých zriaďovateľom a prevádzkovateľom je Staré Mesto.

„Starosta Igor Petrovčik ako štatutár MČ Košice - Staré Mesto, ktorá je zriaďovateľom a prevádzkovateľom šiestich materských škôlok v Starom Meste po dôslednom zvážení kritickej situácie a na základe odporúčania odborníkov rozhodol, že od pondelka 29. novembra do 12. decembra budú všetky straromestské materské školy zatvorené. Ďakujeme všetkým rodičom za pochopenie. Záleží nám na vašom zdraví a zdraví vašich detí,“ píše na sociálnej sieti.

Podľa starostu si doposiaľ najkritickejšia situácia vo vývoji pandémie covidu žiada okamžité rešpektovanie odborníkov, nie populistické rozhodnutia politikov.

Odborníci navrhovali nechať druhý stupeň na online, politici rozhodli inak

Vláda rozhodla, že školy sa zatvárať nebudú. Zmenou je, že už aj v triedach musia mať deti prekryté ústa aspoň rúškom. Za otvorenými školami stál aj minister školstva Branislav Gröhling. Konzílium navrhovalo zachovať len prezenčnú výučbu na prvom stupni základných škôl a v materských školách.

KOŠICE/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lockdown

Dôležité udalosti