Prípad Majského je definitívne uzavretý. Najvyšší súd odmietol jeho dovolanie

Zvyšok trestu si odpykáva v Česku.

Najvyšší súd (NS) SR odmietol dovolanie obvineného podnikateľa Jozefa Majského voči uzneseniu NS SR z júla 2020, ktorým ho právoplatne odsúdil na deväťročný trest odňatia slobody. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Dovolanie podal obvinený proti uzneseniu Najvyššieho súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovanému trestného súdu z 21. októbra 2015, čím bol uznaný vinným z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom s uložením nepodmienečného trestu odňatia slobody vo výmere deväť rokov (ide o skutok týkajúci sa podvodného konania vo veciach spoločností Horizont Slovakia a.s. a B.M.G. Invest s.r.o.),“ informovala Važanová.

Majský si zvyšok trestu v kauze tunelovania nebankoviek aktuálne po rozhodnutí českých súdov odpykáva v Česku vo väzení v Rapoticiach. Predtým bol umiestnený v ústave Praha IV - Pankrác. Naposledy mu koncom júna Mestský súd v Prahe zamietol podmienečné prepustenie na slobodu.

Pražské súdy v januári tohto roka a v decembri 2020 uznali spomínaný rozsudok NS SR z leta 2020. Ten odmietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Po Majskom bolo vyhlásené národné i medzinárodné pátranie. Slovenská polícia na začiatku augusta 2020 potvrdila, že ho zadržali v pražskej nemocnici.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jozef majský

Dôležité udalosti