Vo väzbe je už takmer 3 roky. Košičan, ktorý pyká za marihuanu, nesúhlasí ani so zníženým trestom

Robovi sa život zmenil po policajnej razii.
Zdroj: TV Markíza

Rodina odsúdeného je pripravená bojovať ďalej, za celou kauzou tak napokon dá bodku až krajský súd.

Za marihuanu šiel do väzenia na 12,5 roka. Ostro sledovaný prípad mladého Košičana vyvolal na Slovensku vlnu odporu voči vysokým trestom za drogy. Kauza sa teraz po viac ako roku vrátila na súd.

Mladíka už predtým raz s marihuanou chytili, a tak bol v podmienke. Robovi sa život zmenil po policajnej razii. V osudný piatkový večer v jeho ruksaku našli marihuanu za 70 eur.

Odvtedy je vo väzbe - už tretí rok. Súd mu neskôr vymeral 12,5-ročný trest, krajský súd to však opäť vrátil na okres. Okresný súd Róbertovi napokon skrátil trest na minimum, no do väzenia ho poslal na 10 rokov. Rodina odsúdeného je pripravená bojovať ďalej, za celou kauzou tak napokon dá bodku až krajský súd.

Vysoké tresty za marihuanu sú už dlhšie terčom kritiky. Róbertov advokát tvrdí, že zákon je protiústavný a v rozpore s právom EÚ. Podľa jeho slov ide o porušenie zásady primeranosti trestu.

V parlamente sa už rieši novela zákona, ktorá by mala podobné tresty znížiť. Zatiaľ však nad ňou visí otáznik. No a aj keby návrh prešiel, v tejto podobe podľa advokáta odsúdeného mladíka nič nerieši.


KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti