Slovákovi utiekol 31-miliónový jackpot o chlp. Aj tak však doma skákal od radosti

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR / AP

Výhra mu zabezpečí priemernú mesačnú mzdu na najbližších 35 rokov. Bez toho, aby ráno vstával do roboty.

Mal smolu, či šťastie? Tipujúci zo Slovenska mal v piatok jedno aj druhé. Najprv neuveriteľnú smolu. Od rozprávkového jackpotu a bezstarostného života trebárs na vlastnom ostrove ho totiž delilo iba jedno powerballové číslo.

Pocit sklamania však vzápätí vystriedal pocit šťastia. Za investovaných 18 eur totiž získal výhru v 2. poradí - presne 500 829 eur a 60 centov. A to už je dostatočný dôvod na to, aby ste doma skákali od radosti až po plafón.

Výhra mu zabezpečí priemernú mesačnú mzdu na najbližších 35 rokov. Bez toho, aby ráno vstával do roboty.

Ak by však predsa len uhádol aj to siedme číslo, na účte by mu „cinklo“ namiesto pol milióna rovných 31 miliónov. A to sú už iné počty.

A kto vlastne je tým šťastným výhercom? „V tejto chvíli môžeme povedať iba to, že stávka bola podaná v Bratislavskom kraji. Šťastný Slovák, ktorý si bude môcť na svoj účet pripísať 500 829,60 eura, sa pri uzatváraní stávky spoľahol na vlastný výber čísel. Na tikete vyplnil 4 hracie polia a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Zároveň sa rozhodol, že so svojou stávkou si v medzinárodnej lotérii zahrá dvakrát. Obsluhe terminálu zaplatil za uvedenú stávku 18 eur,“ informovala nás hovorkyňa Ivana Skokanová.

Šťastlivcovi troška závidíme, ale zo srdca blahoželáme.

Rovnakú čiastku ako Slovák získali ešte dvaja tipujúci z Fínska a jeden Nemec, všetkých sedem čísiel neuhádol nikto, takže na budúci piatok sa hrá o 43 miliónov.

BRATISLAVA/TVNOVINY

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Eurojackpot

Dôležité udalosti