Rastie počet silných fajčiarov a ľudí s rakovinou pľúc. Aj toto budú témy ďalšej diskusie Vizionári

Zlatica Švajdová Puškárová
Zdroj: TV Markíza

Majú sa onkologickí pacienti v súčasnej epidemiologickej situácii obávať o svoju liečbu?

V utorok 30. novembra o 10.00 h môžete na našom portáli TVNOVINY.sk naživo sledovať ďalšiu konferenciu „Vizionári“, ktorú moderuje Zlatica Puškárová. Tentokrát prijali pozvanie lekári a odborníci, ktorí sa budú venovať hlavnej téme: Rakovina pľúc. Máme na Slovensku dostupnú liečbu?

Pozvanie do diskusie prijali: Milada Veselá (primárka oddelenia klinickej onkológie Kliniky pneumológie a ftizeológie I. SZU a UNB), Miroslav Janík (prednosta kliniky hrudníkovej chirurgie SZU a UNB), Lucia Denková (klinická onkologička, Klinika pneumológie a ftizeológie I. SZU a UNB), Marta Hájková (hlavná odborníčka pre pneumológiu a ftizeológiu MZ SR), Peter Polák (generálny riaditeľ Sekcie farmácie a liekovej politiky MZ SR), Jana Pifflová Španková z OZ Nie rakovine a analytik Martin Smatana.

Konferencia sa bude zaoberať rastúcim počtom silných fajčiarov a hostia preberú aj nedymové alternatívy fajčenia, či sú menej škodlivé alebo nie. Dôležitá bude aj téma odloženej zdravotnej starostlivosti (biela medicína) a či sa majú onkologickí pacienti obávať dostupnosti liečby.

Do diskusie sa budete môcť zapojiť aj vy svojimi otázkami prostredníctvom služby Slido.

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vizionári

Dôležité udalosti