Nahrávky z poľovníckej chaty: Dvaja príslušníci si musia vyšetrenie na detektore zopakovať

Robert Kaliňák, Miroslav Bödör (v ružovom tričku), Marek Para (v pruhovanom tričku) a Pavol Gašpar (vpravo).
Zdroj: aktuality.sk

Pri odpovediach našli totiž psychológovia nezrovnalosti.

Na detektore lži boli už všetci 20 policajti, ktorí prišli do kontaktu s nahrávkami z poľovníckej chaty. Televízii Markíza to potvrdil policajný prezident Štefan Hamran. Dvaja z nich si musia vyšetrenie zopakovať. Pri otázkach našli psychológovia nezrovnalosti.

Debaty medzi advokátmi, politikmi a Miroslavom Bödörom zachytila kamera na chate pri Čifároch. V médiách sa videá objavili pred pár týždňami, no a okamžite začali policajti aj inšpekcia pátrať po tom, kto je za únik zodpovedný. Policajný prezident poslal na detektor 20 podriadených.

Zdroj: TV Markíza

„Všetci 20 príslušníci boli na vyšetrení na odbore aplikovanej psychológie. Nemáme to celkom ukončené, pretože dvaja potrebujú byť ešte dočistení a to by sa malo zvládnuť v priebehu tohto týždňa. Musia ísť opakovane na detektor, sú tam nezrovnalosti v nejakých otázkach a potrebujú to rozobrať od detailov,“ povedal nám.

Štefan Hamran je presvedčený, že vinník je zo zboru, lebo v tom čase prišli s nahrávkami do kontaktu len policajti. Poznatky, ktoré z detektoru získali, preveria aj operatívne.

Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

„Až potom budem môcť vysloviť nejaký svoj definitívny záver, že z môjho pohľadu ako prezidenta policajného zboru či každá z tých osôb, ktorá bola podozrivá, dáva záruku riadneho výkonu štátnej služby na tej funkcii, ktorú momentálne zastáva,“ doplnil Hamran.

Všetko chce dôkladne prešetriť, aby sa také prípady v budúcnosti neopakovali. Úniky nahrávok rieši aj vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby.

Podľa našich informácií vedie trestné stíhanie nielen vo veci zneužitia právomocí, ale preveruje aj podozrenia z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Zdroj: TASR

„Môžete chrániť zadky a rite predstaviteľov tejto vládnej koalície, koľko chcete, toto je štátny terorizmus,“ vyhlásil piatok (26. 11.) šéf Smer-SD Robert Fico.

Je stále presvedčený, že policajti chceli nahrať jeho a pytliactvo bola len zámienka na nasadenie odposluchov. Krajská prokuratúra v Nitre už zrušila trestné stíhanie v prípade pytliactva a generálny prokurátor následne označil nahrávky za nezákonné a nepoužiteľné.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v relácii Na telo Plus (9. 11.) k téme konštatoval: „Som presvedčený, že išlo o legálny odposluch, odsúhlasený sudcom pre prípravné konanie.“

Na jednej strane je tu polemika, či sú nahrávky legálne a použiteľné alebo nie, na druhej strane policajti zatiaľ nepovedali, či vôbec v súvislosti s nimi začali aktérov na videu pre niečo vyšetrovať.

Téme sa venovala Zuzana Ferenčáková.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk. 

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme štefan hamran

Dôležité udalosti