Obrovská razia NAKA v Trenčíne a okolí. Rozložili veľkú zločineckú skupinu

NAKA v Trenčíne a okolí rozložila zločineckú skupinu.
Zdroj: TV Markíza

Špecializovala sa na daňové úniky.

Až 19 osôb obvinila NAKA počas akcie, ktorú robili v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Polícii sa podarilo rozložiť zločineckú skupinu, ktorá sa špecializovala na ekonomickú trestnú činnosť. Muži si žili v blahobyte minimálne od roku 2014. Výsledkom ich podvodov bolo nespočetné množstvo nehnuteľností a luxusných áut. 

Všetkých obvinili z trestných činov a to založenia a zosnovania zločineckej skupiny, skrátenia dane a poistného, falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny, či úradnej pečate.

Hlavou skupiny má byť údajne 45-ročný Peter Bagin z Trenčína. Zaistili u neho výpočtovú techniku, nosiče dát, otlačky pečiatok rôznych spoločností, čítačky kariet, bankomatové karty k rôznym účtom a na účely prepadnutia majetku takmer 19-tisíc eur a rôzne šperky a zbrane.

Podľa našich informácii mal jeden z obvinených pre komplicov zabezpečovať krytie priamo na polícii. Jeden z operatívcov mu mal získavať citlivé informácie o členoch zločineckej skupiny v rámci rôznych trestných konaní.

„Ich nelegálna činnosť mala podľa zistení vyšetrovateľa spočívať v tom, že si zabezpečili rôzne obchodné spoločnosti a to aj takým spôsobom, že do obchodných spoločností zapísali fiktívne neexistujúce zahraničné fyzické osoby. Na tie si podvodným spôsobom mali vybaviť zaručené elektronické podpisy a tak komunikovať so štátnymi úradmi. Mali vyhotoviť na tieto osoby splnomocnenia s falošnými osvedčeniami o pravosti podpisov a dokonca ich mali opatriť falošnými úradnými pečiatkami notárov,“ uviedla vedúca oddelania komunikácie Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová. Štátu mali spôsobiť škodu 1 640 195 eur.

Zdroj: Prezídium PZ SR

Policajti nabehli do viacerých prevádzok v Trenčíne a Dubnici nad Váhom. Urobili sedem domových prehliadok. Zadržali počítače, nosiče dát, ale aj hotovosť takmer 60-tisíc eur a zbrane.

Obvineným hrozia až 12-ročné tresty. Sudca Špecializovaného trestného súdu vzal osem z nich do väzby.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Michal Bujna.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

TRENČIN/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti