Róberta Niguta hľadajú policajti už osem rokov, ale údajne už nežije

Robert Nigut.
Zdroj: TASR

Z jeho likvidácie obvinili známe postavy.

Najbrutálnejšieho člena košického podsvetia údajne zavraždili. Róberta Niguta pritom hľadajú policajti už osem rokov. Z jeho likvidácie obvinili známe postavy, ktoré vraj spolupracovali s mafiánskym gangom z južného Slovenska.

Po mužovi so skleným okom sa zľahla zem v auguste 2013. Vtedy sa z auta pokúsil zastreliť podnikateľa, ale s partnerom havaroval. Namiesto toho, aby mu pomohol, polial ho benzínom. Odvtedy po Róbertovi Nigutovi niet ani stopy.

Bol členom mafiánskej skupiny okolo Róberta Okoličányiho a odsúdili ho na doživotie za vraždy a lúpeže.

O tom, kam zmizol, sa začalo špekulovať v čase, keď niektorí členovia gangu sátorovcov prelomili mlčanie a podľa všetkého spolupracovali s policajtmi. Po neúspešnej streľbe v Jahodnej ho údajne ukryli v Dolnom Chotári a tam ho neskôr aj zlikvidovali.

NAKA prekopala mnohé polia a rôzne miesta. Doteraz nie je jasné, či jeho pozostatky našli. Róbert Nigut dodnes figuruje v pátracom systéme medzi najhľadanejšími mužmi sveta.

Zdroj: TV Markíza

„V súvislosti s úkladnou vraždou poškodeného Roberta Niguta bolo vznesené obvinenie štyrom osobám: Radovanovi V., Františkovi D., Ladislavovi A. a Jurajovi B.,“ konštatoval v stanovisku hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Prvého spomínaného poslal súd pred pár dňami do väzby. Pre policajtov je Radovan Varga známa firma. Práve on si údajne objednal u Róberta Niguta streľbu v Jahodnej. Varga vtedy Niguta zaprel a tvrdil, že ho v živote nevidel.

Ďalším obvineným je František Dora mladší. Toho aktuálne, spolu s otcom – starostom Dolného Chotára a ďalšími, súdia za iné vraždy. Posledným obvineným je Juraj Bugár, člen mafiánskeho gangu sátorovcov.

No a ako sa východniar Nigut ocitol na juhu Slovenska? Spojkou mohol byť práve Radovan Varga. Ten sa pozná s Dorom mladším a podľa portálu aktuality.sk ich spája aj veľká ekonomická kauza okolo kšeftov s meďou či šrotom v Česku. „Bližšie informácie, vzhľadom na štádium trestného konania, nemôže Úrad špeciálnej prokuratúry poskytnúť,“ dodal Skladan.

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sátorovci

Dôležité udalosti