Dráma v martinskej nemocnici: Omietka sa zrútila v izbe, v ktorej spali matky s bábätkami

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Martine.
Zdroj: Facebook/Denník záchranára

Oddelenie presťahovali.

V Univerzitnej nemocnici v Martine sa zrútil strop v izbe na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová potvrdila, že omietka spadla v noci, keď tam spali dve matky s bábätkami. Omietka našťastie spadla mimo nich a nikomu sa nič nestalo.

Oddelenie gynekológie presunuli do nového chirurgického pavilónu a pôrodnícke oddelenie do priestorov otorinolaryngologickej kliniky. Podľa hovorkyne nemocnice Kataríny Kapustovej ide o dočasné riešenie v čase plánovanej opravy horúcej vody.

Doplnila, že para unikajúca z poškodeného horúcovodného potrubia prenikla stupačkovými rozvodmi do podhľadu na oddelení 6/2, kde spôsobila zvlhnutie a odpadnutie stropnej omietky. „Došlo k preťaženiu konštrukcie kazetového podhľadu na jednej z izieb pôrodnice a k jeho následnej deštrukcii. Odpadnutý podhľad nespôsobil škody na zdraví, ale v záujme bezpečnosti pacientok sa nemocnica rozhodla celé oddelenie dočasne presťahovať do náhradných priestorov,“ vysvetlila Kapustová.

„Napriek tomu, že do opráv pavilónov, objektov, komunikácií a inžinierskych vnútroareálových sietí UNM za posledné tri roky investovala zhruba 1,5 milióna eur, reálny stav jednotlivých budov nemocnice zodpovedá ich veku. Vedenie UNM verí, že situáciu definitívne vyrieši výstavba novej univerzitnej nemocnice, ktorú by mali postaviť v horizonte piatich rokov,“ dodala hovorkyňa UNM.

Od vás… Peniaze sa tu dávajú na nezmyselné veci akoby sa mali dať na tie správne miesta…

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

MARTIN/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti