P. Pellegrini vyzval seniorov, aby sa dali zaočkovať. Hlas ale povinnú vakcináciu nepodporí

Peter Pellegrini.
Zdroj: TASR

Bývalý expremiér taktiež povedal, že pre Hlas je návrh na 500-eurové poukážky neprijateľný.

Bývalý premiér Peter Pellegrini vyzval seniorov a ľudí nad 60 rokov, aby sa nechali zaočkovať proti COVID-19.

„Vyzývam ich, pretože sú to najohrozenejšie skupiny. Ukazuje sa, že vyše 90% tých, ktorí končia na jednotkách intenzívnej starostlivosti, sú na umelej pľúcnej ventilácii. Žiaľ, aj tí, ktorí umierajú, sú väčšinou starší ľudia nad 60 rokov. A tí sú najohrozenejší,“ povedal v relácii Braňo Závodský NAŽIVO v rádiu Expres.

Je to Pellegriniho prvá výzva Slovákov na očkovanie. Doteraz sa strana vyjadrovala veľmi neurčito. Predseda Hlasu-SD teraz tvrdí, že v tomto prípade sa vytvorila mylná informácia, že sú antivaxerskou stranou. Zároveň však priznal, že on osobne stále zaočkovaný nie je.

„Som prekonaný a sledujem štatistiky, ktoré zatiaľ ukazujú, že prekonaní sa zatiaľ neobjavujú ani na jiskách ani na pľúcnej ventilácii,“ uviedol Pellegrini.

Tvrdí, že lockdown je len kvôli nemocniciam. „A tie nám plnia neočkovaní, viac ako 60-roční. Tak sa zamerajme na nich a ostatný zvyšok krajiny už nechajme konečne žiť,“ vyhlásil Pellegrini. S povinnou vakcináciou ľudí nesúhlasí.

Pre Hlas je návrh na motivačné 500-eurové poukážky neprijateľný. Koalícia má podľa neho ústavnú väčšinu, a tak by jej opozícia nemala „chrániť zadok“. Igor Matovič podľa neho uráža každú časť opozície a poctivo teraz v parlamenete nadáva všetkým, vrátane SaS. „Prídu poprosiť, len keď majú nezhody,“ povedal Pellegrini.

Pokiaľ by sa návrh dostal do druhého čítania, predložia k nemu pozmeňujúci návrh. Jediný kompromis vidí, že časť peňazí, minimálne 200 eur, by od štátu dostali všetci dôchodcovia. Ďalších 300 eur by mohla byť motivácia na očkovanie, ale musela by ísť tiež priamo na účet, dodal šéf Hlasu.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti