Progresívne Slovensko spustilo petíciu za povinné očkovanie

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/Paul White

Podľa progresívcov sa už vláda nesmie riadiť kričiacou menšinou.

Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko spustila petíciu za povinné očkovanie. Spolu s odškodňovacím zákonom sú to podľa nich jediné spôsoby, ako dostať Slovensko z pandémie. Povinne by sa podľa progresívcov mali dať zaočkovať všetci ľudia okrem tých, ktorí tak nemôžu urobiť zo zdravotných dôvodov.

„Riadime sa závermi odborníkov, ktorí jasne hovoria, že je potrebné rapídne zvýšiť očkovanosť, aby sa situácia zásadným spôsobom zlepšila a nemuseli sme byť opäť v zajatí série lockdownov,“ hovorí šéfka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová.

Petíciu spúšťajú preto, aby sa podľa nich mohla vyjadriť mlčiaca väčšina a aby sa vláda prestala báť krčiacej menšiny a cynických opozičných lídrov.

„Reálna a zodpovedná alternatíva, ktorú treba v tejto kritickej chvíli okamžite prijať namiesto tohto populizmu, sa volá odškodňovací zákon. Náš návrh zakladá právny nárok na odškodnenie a jeho predvídateľnosť. Nárok by mal mať každý, kto musel z rozhodnutia vlády alebo UVZ prevádzku obmedziť alebo zatvoriť a tržby sa mu prepadli aspoň o 20%,“ odkázal Michal Truban.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti