Domáce

Rodičia nedávali pozor a chlapec odsekol 1, 5-ročnému bratovi prst

prstweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Nehoda sa stala v Dolnom Piali na juhu Slovenska. Starší Jozef (2,5 roka) pochytil sekeru a zaťal ňou mladšiemu Sebastiánovi (1,5 roka) do ukazováka na pravej ruke. Kde boli otec a mama, keď sa nešťastie stalo?

Malí bratia si zrejme na včerajší deň v dospelosti nespomenú, no mladší z nich si ponesie následky na celý život. Ten starší mu totiž „pri hre" zaťal sekerou do ruky a odsekol mu prst. Jeden má iba rok a pol, druhý o rok viac.

Nehoda sa stala v Dolnom Piali na juhu Slovenska. Otec Anton Pilo rúbal drevo a sekeru nechal položenú vonku. Chlapci sa hrali na dvore a rodičia na nich nedávali pozor.

Starší Jozef pochytil sekeru a zaťal ňou mladšiemu Sebastiánovi do ukazováka na pravej ruke. Rodičia mu prst rýchlo obviazali a zavolali sanitku.

Po tom, čo zdravotníci krvácajúcemu dieťaťu dali prvú pomoc, ho odviezli na ošetrenie do levickej nemocnice.

Je zaujímavé, že malý, len dva a polročný Jožko, dokázal približne dvojkilovú sekeru zdvihnúť a zaťať ňou. V detskej fakultnej nemocnici v Bratislave sa malému Sebastiánovi pokúšajú prst prišiť a zachrániť. Polícia začala stíhanie pre ublíženie na zdraví.

No a kde boli otec a mama, keď sa nešťastie stalo?


DOLNÝ PIAL/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.