Tiger je na slobode. Po výsluchu ho napokon predsa len prepustili

Peter Petrov.
Zdroj: TV Markíza

Advokát považuje zadržanie za účelové, nakoľko jeho klient sa k týmto skutkom priznal.

Petra Petrova alias Tigra síce v piatok pustili z väzby, no vzápätí ho zadržala inšpekcia ministerstva vnútra v súvislosti s ekonomickou trestnou činnosťou, konkrétne s krátením dane a poistného. Tigrov advokát považoval zadržanie za účelové, nakoľko jeho klient sa k týmto skutkom už v minulosti priznal. Ako nám Miroslav Čipák potvrdil v sobotu ráno, jeho klienta ešte v noci prepustili.

„Mám za to, že môj klient skutok racionálne vysvetlil. Objektívne chcem vyzdvihnúť prístup vyšetrovateľa PZ a taktiež dozorového prokurátora. Na základe jeho argumentov a faktov usúdili, že zadržanie je bezpredmentné a po výsluchu ho prepustili," uviedol Miroslav Čipák.

Súboj o Petrova medzi NAKA a inšpekciou

Petrova stíha inšpekčný tím aj pre krivú výpoveď a marenie spravodlivosti. Podľa vyšetrovateľa klamal pri výsluchoch v prípadoch, ktoré vyšetruje NAKA.

Neskôr sa neho zosypalo ďalšie obvinenie, tentoraz z NAKA. Tiger bol údajne členom zločineckej skupiny, ktorá fungovala na ministerstve vnútra či ústredí práce.

Práve NAKA ho zadržala na hraniciach s Maďarskom. Inšpekcia ho chcela pre seba, NAKA však argumentovala, že patrí im. Sudca ho poslal do väzby pre stíhanie z NAKA, z ktorej ho v piatok prepustili.

BRATISLAVA/TV Markíza, mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti